Wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007

Do zobaczenia po wakacjach !

Doskonałego odpoczynku po ciężkiej, intelektualnej pracy w roku szkolnym 2006/2007 wszystkim naszym sympatycznym czytelnikom życzą:

bibliotekarze PG4Ocena kronik klasowych

Dnia 18.06.2007 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kronikę klasową. Po wnikliwej ocenie dostarczonych kronik, komisja postanowiła przyznać:
I miejsce klasie 2a
II miejsce
klasom 2e, 2b

III miejsce klasom 2c, 2g, 1c
Wyróżnienia
otrzymały klasy: 3f oraz 3b

Serdecznie gratulujemy!     Święto Szkoły

Dnia 30 V 2007 r. świętujemy III rocznicę nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na tę okoliczność  w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę przybliżającą  postać Prymasa. Dodatkowo wyeksponowano książki  dotyczące Patrona Szkoły. Zapraszamy.     Magia książkowych ilustracji

"Jan Marcin Szancer malarz dziecięcych marzeń"

 

Zapraszamy naszych czytelników na bardzo barwną i magiczną wystawę znakomitego ilustratora książek dla dzieci- Jana Marcina Szancera.

Na wystawie obok licznych, bajecznych ilustracji znajdują się również  elementy biograficzne. Dodatkowo wyeksponowane są książki z ilustracjami J.M.Szancera dostępne w szkolnej bibliotece.

 III sesja naukowa

"Siedlce moje miejsce na ziemi"

26 i 27 IV 2007 r. odbyła się, organizowana przez Samorząd Szkolny, III sesja naukowa pod hasłem "Siedlce moje miejsce na ziemi". W przygotowanie sesji, jak co roku, czynnie włączyła się  również biblioteka szkolna. Udostępniano uczniom zasoby biblioteczne, przydatne  do przygotowania referatów, i innych materiałów związanych z tematem tegorocznej sesji. Niektóre z opracowanych przez bibliotekarzy tematów, stanowiły graficzne dopełnienie poruszanej tematyki.

Podczas sesji zostały ogłoszone wyniki konkursów: fotograficznego, plastycznego, informatycznego oraz historycznego, które zostały przeprowadzone wśród uczniów naszego gimnazjum, w związku z 460 rocznicą nadania Siedlcom praw miejskich .

Wszystkim uczestnikom konkursu fotograficznego "Oblicza mojego miasta", organizowanego przez bibliotekę szkolną, wręczono nagrody. Było to możliwe dzięki licznym i hojnym sponsorom, takim jak: Centrum Szkolenia Języków Obcych (roczny, bezpłatny kurs j. angielskiego dla zwycięzcy oraz 50%zniżki na kurs j. angielskiego dla pozostałych uczestników konkursu), Zakład Fotograficzny Kodak Ekspress– Mioduszewski Krzysztof (bezpłatne odbitki zdjęć dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie oraz gadżety reklamowe), sklep firmowy Plus GSM (gadżety reklamowe), "Życie siedleckie" (gadżety reklamowe).

W imieniu sponsorów nagrody wręczyli: p. Andrzej Kopiec -  Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta oraz p. Małgorzata Kogut -bibliotekarz

Oblicza_mojego_miasta

 
Konkurs fotograficzny "Oblicza mojego miasta " - rozstrzygnięty !!!

Dnia 13.04.2007 r. w czytelni Publicznego Gimnazjum
nr 4  komisja  obejrzała i dokonała oceny prac złożonych
na szkolny konkurs fotograficzny: „Oblicza mojego miasta”.

Na konkurs dwunastu uczniów złożyło łącznie 29 prac. Przy ocenie wzięto pod uwagę poniższe kryteria:

- trafność i oryginalność ujęcia tematu

- kompozycja zdjęcia

- poprawność techniczna

Po uwzględnieniu kryteriów przyznano:

I miejscePaulina Muszyńska kl.2b za zestaw trzech zdjęć: „Katedra za wierzbą” , „Stara kamienica”, „Jacek góruje nad miastem”

II miejscePiotr Ruciński kl.1d za pracę „Dwa światy”

III miejsceAgnieszka Tatarczak kl.2a za zestaw trzech zdjęć: „Spotkanie o zmierzchu”, „Najpiękniejsza fontanna”, „Błogosławieństwo Papieża dla miasta”

Wyróżnienie – Ewelina Szarek za zestaw zdjęć : ”Barwna poczta”, „Kawałek Jacka”, „Zachód Piłsudskiego”

Skład komisji oceniającej: 

p. Andrzej Ruciński – fotograf

p. Krzysztof Mioduszewski – fotograf

p. Małgorzata  Kogut – nauczyciel-bibliotekarz

 

Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i przypominamy, że wręczenie nagród odbędzie się podczas III sesji naukowej."Tradycje wielkanocne"

W tygodniu poprzedzającym święta Wielkanocne biblioteka przygotowała wystawkę obrazującą symbolikę wielkanocnego stołu. Dodatkowo zostały wyeksponowane informacje o tradycjach związanych z Wielkim Tygodniem. Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do lektury.

Wielkanoc_2006_2007Uwaga !!!

Przedłużamy termin oddawania prac na konkurs fotograficzny "Oblicza mojego miasta" do dnia 11.IV.2007 r.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!

 "Na zawsze w naszych sercach"

Okolicznościową gazetką uczciliśmy pamięć naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II.

Papież_2006_2007"Wiosna i wiosenne tradycje ludowe"

W naszej czytelni wiosna w pełnym rozkwicie. Zapraszamy do lektury wierszy o tematyce wiosennej. Czytajcie również o ludowych tradycjach związanych z tą wyjątkową porą roku.

Wiosna_2006_2007"Oblicza mojego miasta"

Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Oblicza mojego miasta", organizowanym przez bibliotekę szkolną z okazji 460 rocznicy nadania Siedlcom praw miejskich.

Prace konkursowe można składać do dnia 30.III.2007 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród na sesji naukowej "Siedlce moje miejsce na ziemi""Zespół samokształceniowy"

Praca pedagogiczna nauczyciela bibliotekarza - "Techniki uczenia się" - pod takim tytułem, dnia 7.III.2007r. odbyło się w naszej czytelni spotkanie nauczycieli bibliotekarzy szkół siedleckich. Spotkanie prowadziła p. Danuta Tatarczak.

Zespół_techniki_uczenia_2006_2007"Boże Narodzenie w poezji i muzyce"

18.12.2006r. w czytelni odbył się montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowany dla łączników klasowych, połączony ze spotkaniem opłatkowym. Młodzież pięknie recytowała wiersze, śpiewała kolędy a także prezentowała swoje talenty muzyczne, grając na gitarach, pianinie i flecie. Połączenie talentów recytatorskich, artystycznych i muzycznych zaowocowało przepięknym i wzruszającym spektaklem, wprowadzając  wszystkich  obecnych w świąteczny nastrój.

Wigilia_2006_2007"Książka, która pomogła mi żyć"

Olga Mikiciuk z klasy 3b została jedną z finalistek konkursu "Książka, która pomogła mi żyć",  zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach. Dyplom i nagrody książkowe odebrała na uroczystym rozdaniu nagród, które miało miejsce 14.12.2006r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Olu gratulujemy!

Książka_konkurs_2006_2007"Najpiękniejsze stroiki świąteczne"

13.XII.2006 r. rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Wzięło w nim udział 15 klas: 1a, 1b, 1c,1e, 1f, 1g, 2a, 2b, 2c, 2e, 2f, 3a, 3e, 3f, 3i. Komisja po uwzględnieniu ustalonych kryteriów przyznała:

I miejsce: klasie3e  

II miejsce: klasom 2b, 1c   

III miejsce: klasom 2e, 1f 

Wyróżnienia otrzymały stroiki klas: 2a, 2f, 1a. Wszystkim serdecznie  gratulujemy!!!

Stroiki_świąteczne_2006_2007"Andrzejki literackie"

Dnia 30.11.2006 r. w czytelni szkolnej zorganizowano wróżby andrzejkowe. Każdy , kto chciał sobie w tym dniu powróżyć, losował z dużego, wiklinowego kosza, lub zdejmował z drzewa, wróżbę dla siebie. Były to wróżby literackie - najpiękniejsze sentencje o przyjaźni, miłości i czytaniu,  ukryte w opakowaniach po jajkach z niespodzianką.

Andrzejki 2006_2007"Spotkanie opiekunów MCI"

Dnia 29.11.2006 r. w czytelni odbyło się spotkanie Zespołu Samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy. Temat tego spotkania dotyczył funkcjonowania Multimedialnych Centrów Informacji w bibliotekach szkolnych. W spotkaniu uczestniczyli głównie opiekunowie MCI oraz inni zainteresowani tematem bibliotekarze. Omówiono cele i zadania MCI oraz sposoby ich realizacji. Dokonano oceny dotychczasowego działania Centrów, wskazując na możliwości jeszcze lepszego ich wykorzystania.

Szkolenie_MCI_2006_2007"Epoka Renesansu";

W dniach 19-23.10.2006 r. uczniowie obejrzeli ekspozycję dotyczącą epoki Renesansu. Wystawa ta była odpowiedzią biblioteki na oczekiwania nauczycieli języka polskiego. Przeprowadzone w oparciu o tę wystawę zajęcia w klasach 2a, 3d, 3c, były podsumowaniem wiadomości dotyczących tej epoki z dziedziny literatury, kultury i sztuki.

Renesans_2006_2007Dzień Papieski w tym roku pod hasłem

"Jan Paweł II - sługa miłosierdzia",

został zaakcentowany okolicznościowa gazetką, przed biblioteką szkolną"Symbolika róży - funkcjonowanie motywu w literaturze i sztuce"

 W czytelni szkolnej w dniach 5.10.2006 r.- 11.10.2006 r. można było obejrzeć ekspozycję, poświęconą róży. Przepiękne wiersze, obrazy, wspaniała muzyka oraz niepowtarzalny zapach prawdziwych róż, zachęcił wielu uczniów do obejrzenia tej uroczej wystawy

Motyw_róży_2006_2007Zapraszamy wszystkich uczniów, zwłaszcza klasy pierwsze, wraz z nauczycielami do obejrzenia wystawy

"Nasza historia na kartach kronik",

 która będzie prezentowana w czytelni szkolnej w dniach 29.09.2006 r.- 4.10.2006 r.

Oto kilka fotografii z wystawy

Wystawa_kronik_2006_2007Witamy po wakacjach

Biblioteka szkolna wita serdecznie swoich czytelników w nowym roku szkolnym. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy :)