Wydarzenia w roku szkolnym 2008/2009

Wystawa o Patronie Szkoły

W czytelni szkolnej prezentowana jest wystawa dotycząca życia, działalności i nauczania   Stefana Kardynała  Wyszyńskiego - patrona naszej szkoły. Ekspozycję przygotowano w piątą rocznicę nadania szkole imienia. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli.

Wyszyński wystawaBibliotekarz we współczesnej rzeczywistości

Dnia 7.05. 2009r. w Auli Biblioteki Głównej  Akademii Podlaskiej odbyła się konferencja bibliotekarzy. Na spotkaniu poruszano następujące zagadnienia:

1. Rzeczywistość i nierzeczywistość cyfrowa;

2. Multimedialny obraz książki oraz prasy w świecie nowych mediów i bibliotek XXI wieku;

3. Od katalogera do menadżera informacji-zmieniająca się rola bibliotekarza w środowisku biznesowym

4. Źródła informacji o regionie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach

5. Bibliotekarz we współczesnej bibliotece szkolnej

Konferencja bibliotekarzy w AP

 Wyniki konkursu

Dnia 7.04. 2009 r. rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. W konkursie wzięło udział 11 klas: 1b, 1c,  1f (2 stroiki - wielka pisanka, stroik z zajączkiem),  1h , 2d,  2e,  3a, 3c,  3e,  3f , 3g.

Wszystkie  stroiki były  bardzo interesujące i  przyciągały  oczy  swą  pomysłowością i urodą. Po uwzględnieniu wyżej wymienionych  kryteriów komisja wybrała najciekawsze prace przyznając:

I miejsce klasie:       1b  (13 pkt.)

II miejsce klasie.      1f   (11 pkt)

III miejsce klasie:    1c   (6 pkt.)

IV miejsce klasie:    3f   (5 pkt.), 1h  (5 pkt.  stroik wielka pisanka)

Wyróżnienie otrzymały klasy:
2d, 3a, 3c – po 4 pkt., 2e, 3e – po 3 pkt., 1h (stroik z zajączkiem), 3g – po 1 pkt.

Zapraszamy do obejrzenia stroików, które brały udział w konkursie.

stroiki_wielkanocne2009Stroik wielkanocny- konkurs międzyklasowy

Zachęcamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie na "Najpiękniejszy stroik wielkanocny".

Przy ocenie będzie brane  pod uwagę:
1. Ogólne wrażenie estetyczne
2. Ilość pracy włożonej w wykonanie stroika
3. Użycie materiałów naturalnych
4. Oryginalność pomysłu

Termin składania stroików do biblioteki szkolnej upływa dnia 6.04.2009 r.Konkurs recytatorski "Między wierszami"

6.04.2009 r. pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w V Konkursie Recytatorskim dla Gimnazjalistów "Między wierszami". Do finału zakwalifikowała się uczennica klasy 3  Magdalena Małycha, wyróżnienie otrzymała Ewa Leśniak z klasy 1. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Recytatorski "Między wierszami"
Wiek XIX

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę, która jest wprowadzeniem do mającej się odbyć w maju Sesji Naukowej, organizowanej przez Sekcję Nauki Samorządu Szkolnego. Tegoroczna Sesja Naukowa  poświęcona będzie epoce XIX wieku. Biblioteka przygotowała i zaprezentowała na wystawie następujące działy: Literatura XIX wieku, Wynalazki, Sztuka XIX wieku: malarstwo i architektura. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do obejrzenia wystawy do dnia 20. 04.2009 r.

XIX_wiekOgólnopolski konkurs fotograficzny!

Zrób zdjęcie swojej bibliotece. Pokaż, że jest to miejsce przyjazne, otwarte, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy i czujesz się dobrze. Po prostu, że biblioteka to dobre miejsce dla człowieka. Więcej informacji na stronie:

http://www.bibliotekawszkole.pl/fotokonkurs/

Organizatorami konkursu są: Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i kwartalnika „Biblioteka Centrum Informacji”Walentynki 2009

Dnia 13 lutego, tj. w piątek obchodzono Walentynki w naszej szkole. Połączone siły Samorządu Szkolnego, Biblioteki i Teatru Szkolnego sprawiły, że ten dzień już od samego rana był  wyjątkowy. Grupa młodzieży z Teatru przedstawiała każdej klasie krótką scenkę o tematyce miłosnej, przedstawiciele Samorządu częstowali każdego słodkim, korzennym ciasteczkiem w kształcie serca, a wysłanniczka Amora -Agata Świderska dostarczyła kartki walentynkowe do adresatów. W szkole było gwarno i radośnie cały dzień.Walentynki 2009

Zapraszamy serdecznie całą młodzież gimnazjalną do obejrzenia walentynkowej oferty biblioteki szkolnej. Wśród licznych propozycji między innymi: Miłość w poezji- najpiękniejsze wiersze miłosne wyeksponowane na gazetce oraz tomiki wierszy o miłości; Miłość w sztuce- najpiękniejsze obrazy i rzeźby wielkich mistrzów; Miłość w literaturze-słynne pary kochanków; Symbole miłości; Najpopularniejsze emotikony, które można wykorzystać do wysłania walentynki; Miłość w piosence- zachęcamy do wpisywania tytułów piosenek o miłości. Koniecznie przyjdźcie zobaczyć, no i oczywiście nie zapomnijcie o wysłaniu walentynki pocztą walenynkową :DZespół nauczycieli bibliotekarzy

Dnia 10 lutego 2009 r. gościliśmy nauczycieli bibliotekarzy z różnych szkół siedleckich i nie tylko. Tematem spotkania były propozycje obchodów Walentynek w bibliotekach szkolnych.

Nasza biblioteka przygotowała dla młodzieży, Pocztę Walentynkową oraz stosowną wystawę. Na wystawie znalazły się informacje dotyczące historii święta, najpiękniejsze wiersze o miłości, tomiki poezji miłosnej, oraz oraz miłość w sztuce z podziałem na działy: zaloty, pocałunek, miłość rodzicielska, miłość do Ojczyzny, miłość do Boga. Dodatkową atrakcję dla uczniów stanowiła gazetka zawierająca najciekawsze emotikony, które młodzież   wykorzystywała do wysłania walentynkowego sms-a czy e-maila.

Zgromadzeni na spotkaniu nauczyciele bibliotekarze obejrzeli propozycje walentynkowe naszej biblioteki i podzielili się informacjami z akcentowania tego święta we własnych szkołach. Spotkanie było bardzo twórcze.

Zespół Samokształceniowy- WalentynkiZapraszamy wszystkich do udziału w Poczcie Walentynkowej.

Od 9-12 lutego, do godziny 12 w czytelni będzie można wrzucać kartki z życzeniami dla osób, które darzymy sympatią. Zadbajmy o estetykę naszych życzeń. Sprawmy, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy...Wyniki konkursu na "Najpiękniejszy Świąteczny Wystrój Klasopracowni"

Dnia 17 grudnia 2008 r. komisja obejrzała i oceniła świąteczny wystrój klas. Spośród 22 klasopracowni ocenianych było 19 sal.
Maksymalnie każda pracownia mogła otrzymać 126 pkt. Podsumowując punktację ustalono:
I miejsce zajęła sala 106 – uzyskując 124 pkt.
II miejsce: sala 227 – 115,5 pkt.
III miejsce: sala 219 – 101,5 pkt
IV miejsce i wyróżnienie za wyjątkową choinkę przyznano sali 204.
Pozostałe pracownie również wyglądały atrakcyjnie i budziły uznanie komisji oceniającej.
Wszystkie klasy, które wzięły udział w tym konkursie, otrzymają punkty w Konkursie o Puchar Dyrektora SzkołyWyniki konkursu na "Najpiękniejszy stroik świąteczny"

Dnia 16.12. 2008r. rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. W konkursie wzięło udział 13 klas:1b,1d, 1f, 1h, 2a, 2c, 2d, 2e, 2g, 2h, 3a, 3e, 3f

Przy ocenie brano pod uwagę:
1. Ogólne wrażenie estetyczne
2. Ilość pracy włożonej w wykonanie stroika
3. Użycie materiałów naturalnych
4. Oryginalność pomysłu

Wszystkie stroiki były bardzo interesujące i przyciągały oczy swą pomysłowością i urodą.
Po uwzględnieniu wyżej wymienionych kryteriów komisja wybrała najciekawsze prace przyznając:
I miejsce klasie: 1b – 15 pkt.
II miejsce klasie: 2d – 7 pkt.
III miejsce klasie: 3f – 6 pkt.
IV miejsce klasie: 2e – 4 pkt.
V miejsce klasie: 2c – 3 pkt.
Wyróżnienie otrzymały klasy:
1h (2pkt), 3a (2 pkt) oraz 1d, 1f, 2a, 2g, 2h i 3e – po 1 pkt.

Wszystkie klasy, które wzięły udział w tym konkursie, otrzymają punkty w Konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły.

Stroiki bożonarodzeniowe  Zapraszamy na "Wystawę o aniołach"

 W dniach 15.12.2008-20.12.2008 w czytelni szkolnej prezentowana będzie wystawa o aniołach, na którą serdecznie zapraszajmy uczniów wraz z nauczycielami.

Wystawa Anioły Konkurs na "Najpiękniejszy Świąteczny Wystrój Klasopracowni"

Zachęcamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejszy Świąteczny Wystrój Klasopracowni. Pracownie będą oceniane dnia 17.12.2008 r.

Oceniając pracownie komisja będzie brała pod uwagę poniższe kryteria:
1. Ogólne wrażenie estetyczne (0-3 pkt.)
2. Oryginalność pomysłu (0-3 pkt.)
3. Wkład pracy dzieci (0-3 pkt.)
4. Obecność choinki lub stroika (0-3 pkt.)
5. Obecność gazetki świątecznej (0-3 pkt.)
6. Elementy tradycji (0-3 pkt.)
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Konkurs na "Najpiękniejszy stroik świąteczny"

 Zachęcamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny. Wykonane ozdoby prosimy składać do biblioteki szkolnej do dnia 15.12.2008 r.  Spotkanie zespołu samokształceniowego

 11.12.2008 r. w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy, Świetlic i Plastyków. Tematem spotkania były "Anielskie święta". Nauczyciele wysłuchali prelekcji ks. Sławomira Byliny dotyczącej angelologii, obejrzeli przygotowaną wystawę, na której nie zabrakło rzeczowych informacji o aniołach w literaturze na przestrzeni epok, cytatów i symboliki oraz anielskiej poezji i pięknych reprodukcji obrazów

Zespół Samokształceniowy  Andrzejki 2008

Tegoroczne wróżby andrzejkowe odbyły się pod hasłem "Andrzejkowe wróżby widziane oczami ludzi nauki". W czytelni szkolnej przygotowano stosowną dekorację, stwarzającą właściwy klimat. Dekorację stanowiły ciekawe, gazetki,  między innymi: "Historia butów",  "Świeca i jej spalanie widziane oczami chemika", "Św. Andrzej i krzyż św. Andrzeja", "Karty", "Kości", "Numerologia" itp. Tegoroczne wróżby , inne niż w latach ubiegłych cieszyły się dużą popularnością wśród osób chętnych do wróżenia. W rolę tegorocznych wróżek wcieliły się uczennice klas III: Katarzyna Woźna, Agata Kowal, Agnieszka Izdebska, Paulina Wiśniewska oraz wróżka Samira. Obejrzyj fotki z Andrzejek 2008.

Andrzejki  III Targi Pomysłów Edukacyjnych

Biblioteka szkolna  brała aktywny udział w zorganizowanych przez SCDiDN III Targach Pomysłów Edukacyjnych. Tegoroczne Targi odbyły się dnia 8 X 2008 r. w Zespole Szkół nr 1 w Siedlcach. Zostały poświęcone  tematyce: Regionalizm w Wychowaniu Młodego Pokolenia. Nasza biblioteka przygotowała bogatą wystawę książek z rękodzielnictwa (haft płaski, haft krzyżykowy, wycinanka, itp) pochodzącą ze zbiorów naszej biblioteki. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych na Targi nauczycieli.  Dzień Papieski

 Dzień Papieski w tym roku obchodzimy pod hasłem: "Jan Paweł II - wychowawca młodych". W bibliotece , z tej okazji przygotowano okolicznościową gazetkę. Zapraszamy do obejrzenia.Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od tego roku biblioteczne święto obchodzimy cały miesiąc. Tematem wiodącym tegorocznych obchodów jest: "Umiejętności czytania, pisania oraz uczenie się w twojej bibliotece szkolnej"

Zapraszamy naszych czytelników do stałego kontaktu z biblioteką, szczególnie polecamy gazetkę okolicznościową: "Co daje nam książka"Żegnamy biskupa Jana Mazura

Dnia 26.09.2008 r. zmarł Jan Mazur - biskup siedlecki, przyjaciel naszej szkoły. Zapraszamy naszych czytelników do przeczytania gazetki przybliżającej postać biskupa oraz obejrzenia w kronice szkolnej, wpisów pamiątkowych i zdjęć z pobytu biskupa w naszej szkole."Nasza historia na kartach książek"

Prezentujemy w czytelni wystawę kronik. Znajdują się tutaj zarówno kroniki poszczególnych klas, jak i kroniki szkolne. Na wystawie można także znaleźć informacje o najstarszych kronikach i kronikarzach rejestrujących dzieje Polski. Prezentujemy również książki Wydawnictwa Kronika, dostępne w naszej bibliotece: "Kronika XX wieku", "Kronika sportu", "Kronika kobiet"., "Kronika ludzkości"...

Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów klas pierwszych. Będą oni mieli okazję obejrzeć kroniki prowadzone przez starszych kolegów.  Mamy nadzieję, że wystawa zachęci ich do rejestrowania wydarzeń własnej klasy. Zapraszamy :)

 Zapraszamy czytelników do biblioteki w nowym roku szkolnym.