Wydarzenia w roku szkolnym 2009/2010

 

Rozstrzygnięcie "Konkursu na najpiękniejszą kronikę klasową"

Dnia 18.06.2010 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kronikę klasową. Do konkursu zostały zgłoszone kroniki następujących klas:1a, 1f, 1g, 2a, 2b, 2e, 2c, 2d, 2e, 2g, 2h, 3a, 3d, 3h, 3e

Przy ocenie kronik wzięto pod uwagę: ilość opisywanych wydarzeń, systematyczność, poprawność stylistyczną opisów, szatę graficzną oraz ogólne wrażenie estetyczne kroniki.

Po uwzględnieniu powyższych kryteriów przyznano:

I miejsce klasy: 1f, 1a

II miejsce klasy: 2g, 3a

III miejsce klasy: 2d, 3e

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.Rozstrzygnięcie Konkursu "Zgadnij, kto jest na zdjęciu"

Dnia 14.06.2010r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Zgadnij, kto jest na zdjęciu". W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas I-III. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili:

Aleksandra Radzikowska i Iga Klaczkowska z klasy 3e - po 14 pkt.

Weronika Kurek z klasy 3f i Łukasz Tymiński z klasy 3a -po 13 pkt.

Konkurs "Zgadnij, kto jest na zdjęciu"Święto Szkoły

Dnia 7.06.2010 r. w naszej szkole obchodziliśmy  XX-lecie szkoły. Z okazji tego jubileuszu została wydana monografia o szkole, której  redaktorem naukowym został ks. dr Sławomir Bylina. Wśród autorów poszczególnych rozdziałów znaleźli się nauczyciele bibliotekarze, którzy mieli swój znaczący udział w powstaniu publikacji. Książka znajduje się już w zbiorach biblioteki. Zapraszamy chętnych do zapoznania się z tą monografią.

Ponadto nauczyciele bibliotekarze przygotowali  dekorację korytarza w pobliżu biblioteki. Na wystawie znalazły się między innymi: Dekalog Stefana Kardynała Wyszyńskiego, albumy o Patronie Szkoły , prace nagrodzone w konkursie "Plakat na XX-lecie szkoły".

Obejrzyj zdjęcia z wystawy1 czerwca w bibliotece

Z okazji Dnia Dziecka bibliotekarze przygotowali konkurs fotograficzny "Zgadnij, kto jest na zdjęciu". Każdy z uczniów, kto chociaż troszeczkę czuje się dzieckiem, może wziąć udział w konkursie. Wśród zaprezentowanych 20 zdjęć dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym należy rozpoznać nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły.

Na uczniów, którzy udzielą największą liczbę poprawnych odpowiedzi czekają nagrody!!! Zapraszamy.Konkurs recytatorski

Dnia 28.05.2010 r. w czytelni odbył się "Konkurs Recytatorski PG4 2010".
Obejrzyj zdjęcia z konkursu.

Konkurs recytatorskiRozstrzygnięcie konkursu

Dnia 29.03.2010 r. rozstrzygnięto konkurs „Wielkanocna dekoracja stołu”.
W konkursie wzięły udział prace dostarczone przez klasy :
1d, 1 f
2 b, 2d, 2e – 2 prace, 2f, 2h
3a, 3e
Przyznano:
I miejsce - stroiki klas 2d i 2e
II miejsce – stroiki klas 2b, 3a i 3e
III miejsce - stroiki klas 1f, 2e, 2f , 2h, 1d
Obejrzyj stroiki na pokonkursowej wystawie

"Wielkanocna dekoracja stołu"


Uwaga konkurs!!!

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w konkursie "Wielkanocna dekoracja stołu". Stroiki prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 24.03.20010r. Wystawa pokonkursowa i ogłoszenie wyników konkursu 25.03.2010r.

Przy ocenie stroików będą brane pod uwagę:
1. Ogólne wrażenie estetyczne
2. Ilość pracy włożonej w wykonanie stroika
3. Użycie materiałów naturalnych
4. Oryginalność pomysłu

Za udział w tym konkursie będą przyznane punkty w Międzyklasowym Konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły. Zapraszamy :)Rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do zakończenia wystawy o Chopinie. Serdecznie zapraszamy. Obejrzyjcie fotografie z wystawy.

Rok 2010 Rokiem Fryderyka ChopinaRok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina

Pod takim hasłem w czwartek 25.02.2010 r. odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli sztuki. Zajęcia prowadzone były przez panią Danutę Tatarczak oraz pana Dariusza Różańskiego. Nauczyciele omówili różne formy obchodu Roku Chopina w swoich szkołach. Obejrzyj zdjęcia ze spotkania

Rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina-spotkanie nauczycieliRok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina

 Nauczyciele bibliotekarze wraz z chętnymi uczniami przygotowali wystawę przybliżającą postać wybitnego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Znalazły się na niej bogate informacje dotyczące jego życia i twórczości. Zaprezentowano je w następujących działach: Kalendarium życia F. Chopina, Twórczość F. Chopina, Formy i gatunki muzyczne w twórczości F. Chopina, Rodzina F. Chopina, Miłości jego życia, Miejsca związane z F. Chopinem, Konkursy Chopinowskie, Filmoteka, Anegdoty o F. Chopinie, Myśli F. Chopina, Chopin w poezji.

Wystawa prezentowana będzie do dnia 24 marca. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do jej obejrzenia.Walentynki 2010

Tegoroczne Walentynki wypadają akurat w trakcie ferii zimowych. Nie będzie zatem okazji na świętowanie w szkole. By przypomnieć wszystkim o zbliżającym się święcie zakochanych, dziewczęta z klasy Id przygotowały w szkolnej czytelni śliczną  gazetkę. Zapraszamy do jej obejrzenia.

walentynki 2010Ferie zimowe przed nami

Już tylko kilka dni dzieli nas od upragnionych, zimowych ferii. Czy masz pomysł jak je ciekawie spędzić? Jeśli nie wiesz, przyjdź do czytelni szkolnej i zobacz gazetkę przygotowaną przez Laurę i Karolinę z kl.3c. Znajdziesz tam wiele propozycji, jak atrakcyjnie spędzić ferie w naszym mieście. Zapraszamy :)

Wszystkim czytelnikom życzymy wspaniałego, zimowego wypoczynku, najlepiej z dobrą książką   :)

FerieDzień Babci i Dziadka
 

Zbliża się 21 i 22 stycznia – w tych dniach obchodzi się Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajcie o tym ważnym dniu. Jeśli nie możecie odwiedzić swoich dziadków, wyślijcie kartkę, albo przynajmniej zadzwońcie. Znajdźcie pięć minut w swoim zabieganym życiu, by sprawić radość bliskim Wam ludziom.

Zapraszamy także do zapoznania się z wyjątkową gazetką przygotowaną z okazji tego święta przez Olę z kl. 3c

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia (przede wszystkim!), szczęścia, radości, a także pociechy ze wszystkich wnuków oraz prawnuków.

Dzien_babci_dziadkaDzień Wikipedii

15 stycznia, w rocznicę założenia Wikipedii, obchodzone jest święto tej największej i najbardziej popularnej encyklopedii internetowej. Pierwsza, angielska wersja Wikipedii wystartowała 15 stycznia 2001 roku.

Założycielem był Jimmy Walles. Od tego czasu ta internetowa encyklopedia doczekała się ponad 200 wersji językowych a jej największa (angielska) wersja zawiera ponad dwa i pół miliona artykułów (styczeń,2009).

Więcej czytaj na stronie: http://halloween.friko.net/dzien-wikipedii.html oraz okolicznościowej gazetce w czytelni.

wikipediaKonkurs na "Świąteczny wystrój klasopracowni" rozstrzygnięty

Dnia 22 grudnia 2009 roku komisja obejrzała i oceniła świąteczny wystrój klas. Ocenianych było 19 klasopracowni.
Oceniając pracownie wzięto pod uwagę poniższe kryteria:
1. Ogólne wrażenie estetyczne
2. Oryginalność pomysłu
3. Wkład pracy dzieci
4. Choinkę
5. Gazetkę świąteczną


Wyniki konkursu:

I miejsce - sala 204
II miejsce - sale 206, 227
III miejsce - sale 102, 104
IV miejsce - sale 219, 225, 106, 208, 203
wyróżnienie - sale 218, 201, 108, 117
udział - sale 210, 34, 110,130,121
Wszystkie klasy, które wzięły udział w tym konkursie, otrzymają punkty w Konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły.
 Wyniki konkursu na "Najpiękniejszy stroik świąteczny"

Dnia 17 grudnia 2009 rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. W konkursie wzięło udział 15 klas:
1a, 1d, 1f, 1g, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 2h, 3a, 3d, 3e, 3h.
W tym roku komisja miała wyjątkowo trudne zadanie, gdyż poziom prac był dość wyrównany. Wszystkie stroiki były bardzo pomysłowe i interesujące. Każdy z członków 13 osobowej komisji miał do rozdania 5 punktów (w sumie 65 punktów).
Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
9 pkt. - kl. 2b
8 pkt. - kl. 3a
6 pkt. - kl. 1f, kl. 1g
5 pkt. - kl. 2e, kl. 3h
4 pkt. - kl. 2c, kl. 2h, kl. 3e
3 pkt. - kl. 1d, kl. 2d
2 pkt. - kl. 1a, kl. 2f, kl. 2g, kl. 3d
Zachęcamy do obejrzenia  zdjęć z pokonkursowej wystawy stroików :)

 

Stroiki bożonarodzenioweePrzedświąteczne spotkanie nauczycieli

Dnia 11 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli świetlic i języka angielskiego. Spotkanie przebiegające pod hasłem "Boże Narodzenie w różnych krajach" rozpoczęło się izraelskim tańcem integracyjnym.

W świątecznie udekorowanej czytelni, wokół stołu przykrytego białym obrusem, przy zapalonej świecy wysłuchano opowieści ilustrowanej prezentacją przygotowaną przez p. Sunila Gulati przybliżającą tradycje świąteczne w różnych, także egzotycznych dla nas krajach. Słuchano świątecznej muzyki, oglądano fragmenty świątecznych filmów, śpiewano kolędy w różnych językach.

Na zakończenie spotkania złożono sobie życzenia, przełamano się świątecznym chlebem oraz wymieniono się prezentami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach .

Przedświąteczne spotkanie nauczycieli"Boże Narodzenie w różnych krajach świata"

W tym roku  przybliżamy naszym czytelnikom tradycje bożego narodzenia w różnych krajach świata. Na wystawie znajdują się działy: " Jak świętują Boże Narodzenie na obu półkulach",  "Życzenia bożonarodzeniowe w 41 językach", "Kolęda "Cicha noc" w różnych językach", "Symbolika gwiazdy", "Motyw gwiazdy w literaturze", "Gwiazdy i gwiazdki w różnych technikach-rękodzieło artystyczne". Serdecznie zapraszamy.

Obejrzyj zdjęcia z wystawy

Wystawa "Boże Narodzenie w różnych krajach świata"Andrzejki 2009

30.11.2009 r. w czytelni odbyły się wróżby andrzejkowe. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

andrzejki 2009Jan Paweł II - Papież wolności

Pod takim hasłem obchodzimy tegoroczne IX Dni Papieskie. W bibliotece szkolnej przygotowano tematyczną  gazetkę. Znalazły się na niej cytaty o wolności, wypowiedziane przez naszego Wielkiego Rodaka, podczas licznych homilii. Polecamy.

Dzień PapieskiTydzień Chleba Żytniego w Szkole

W dniach 12-16 października 2009 r. obchodzimy Tydzień Chleba Żytniego w Szkołach.

Dnia 16.10.2009 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chleba.

Akcja ta ma na celu propagowanie świadomego spożycia zdrowego chleba. Biblioteka szkolna popiera tę akcję. W czytelni szkolnej na tematycznej wystawie można przeczytać między innymi: informacje o tym jaki chleb powinniśmy spożywać, jak odróżnić dobry chleb od chleba złego, a ponadto ciekawostki o chlebie, przysłowia, motyw chleba w sztuce oraz motyw chleba w poezji.

Tydzień Chleba Żytniego w Szkole

 Dzień chłopaka w bibliotece

Wszystkich uczniów, szczególnie chłopców zapraszamy do zapoznania się z wystawką, przygotowaną przez uczennice klasy3c Laurę Stolarzak oraz Karolinę Okuń, przygotowaną z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Zapraszamy :)

Dzień ChłopakaWystawa kronik

W dniach 30 IX-2X 2009r. w czytelni szkolnej będzie prezentowana wystawa pod hasłem "Nasza historia na kartach książek". Na ekspozycji znajdą się kroniki klasowe, szkolne oraz kroniki naszej biblioteki.

Wystawa_kronikSpotkanie bibliotekarzy z łącznikami

Dnia 14 września na pierwszej dużej przerwie odbędzie się spotkanie z łącznikami klas II i III

Dnia 18 września na pierwszej dużej przerwie odbędzie się spotkanie z łącznikami klas I

Wszystkich łączników i osoby chętne do współpracy z biblioteką szkolną serdecznie zapraszamy.Humorystycznie o szkole

Na początek coś humorystycznego, by rozpocząć rok szkolny w dobrych nastrojach. Zaprzyjaźnione z biblioteką uczennice przygotowały gazetkę, wykorzystując materiały ze strony:

 www.bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/49/index.php

 

Humorystycznie o szkoleWitamy naszych czytelników po wakacjach !

W nowym roku szkolnym życzymy naszym czytelnikom wielu sukcesów w nauce.  Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy z biblioteką szkolną

 

bibliotekarze PG4