Wydarzenia w roku szkolnym 2011/2012

 

 Konkurs na najpiękniejszą kronikę klasową rozstrzygnięty!

Dnia 21 czerwca 2012r. została dokonana ocena kronik klasowych.
W konkursie wzięły udział kroniki 13 klas:
1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f
2c, 2e, 2f
3a, 3c, 3f, 3g
Komisja oceniająca obejrzała kroniki i zdecydowała przyznać:

I miejsce – klasa 1b, 1d
II miejsce – klasa 1e, 3a
III miejsce – klasa 1c, 3c
IV miejsce – 2e, 2f
Wyróżnienie – klasy 1a, 1f, 2c, 3f, 3g

Wszystkim klasom, biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy :)

 Podróże z Bogusławem Skarusem- Indie

31 maja, z okazji Dnia Dziecka biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów prezent w postaci spotkania z siedleckim fotografikiem i podróżnikiem Bogusławem Skarusem. Było to już kolejne spotkanie z cyklu opowieści o egzotycznych podróżach. Tym razem nasz gość opowiadał o tradycjach, kulturze i życiu codziennym Indii. Indie to szczególnie ulubione przez pana Bogusława miejsce na ziemi. Siedlecki podróżnik odwiedził je już sześć razy. Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu byli pod wrażeniem bogactwa języka gościa, który w malowniczy sposób odtworzył bajeczny świat Indii. Wyjątkowa jakość i profesjonalizm prezentowanych zdjęć zachęciła młodzież do własnych eksperymentów z fotografią.
Podróże z Bogusławem Skarusem- Indie

 Wyniki konkursu "Stefan Kardynał Wyszyński"

29 maja na uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody uczniom wszystkich konkursów dotyczących Patrona Szkoły.

W multimedialnym konkursie wiedzy pt. "Stefan Kardynał Wyszyński" zostali nagrodzeni następujący uczniowie: Justyna Głozak, Dominika Jastrzębska, Magdalena Olszewska, Magdalena Pałdyna -z klasy 3c; Sylwia Kamińska z klasy 3f; Łukasz Matysek z klasy 2b oraz Eliza Olszewska z klasy1b. Serdecznie gratulujemy!
 

 Konkurs "Stefan Kardynał Wyszyński"

22 maja 2012r. odbył się biblioteczny konkurs wiedzy o patronie szkoły pt. "Stefan Kardynał Wyszyński". Wzięło w nim udział 18 chętnych uczniów. Konkurs przeprowadzono w trzech grupach, z uwagi na konieczność indywidualnego dostępu każdego uczestnika konkursu do komputera.

Wyniki konkursu i wręczenie nagród odbędzie sie na uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły.

konkurs o Patronie Szkoły 2012

"Wydarzenia z życia naszego Patrona"

Przygotowując swych czytelników do Święta Szkoły bibliotekarze przygotowali wystawę przybliżającą gimnazjalistom ważniejsze wydarzenia z życia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wzięcia udziału w konkursie wiedzy o patronie szkoły.
Wystawa "Wydarzenia z życia naszego Patrona"

Tydzień Bibliotek 2012

Jest to gólnopolski program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Do programu włączają się wszystkie biblioteki, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne. Celem działania tych wszystkich placówek jest ukazanie znaczenia książki dla kultury, postępu cywilizacyjnego oraz rozwoju intelektualnego zwłaszcza młodych ludzi. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest „Biblioteka ciągle w grze!”

Biblioteka naszej szkoły rokrocznie włącza się w tę akcję. Specjalnie na to święto przygotowała dla swych czytelników wystawkę pt. "Zalety książki"- promującą książkę i czytelnictwo. Zapraszamy!

Tydzień Bibliotek

Konkurs "Stefan Kardynał Wyszyński"

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w bibliotecznym konkursie z wykorzystaniem technologii komputerowej. Konkurs dotyczy życia naszego patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do dnia 21.05.2012r. Termin konkursu: 22.05.2012r. Materiały do konkursu dostępne są w bibliotece. Zapraszamy!
 

Konkurs na stroik wielkanocny rozstrzygnięty!

 Dnia 4 kwietnia rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs na stroik wielkanocny. W konkursie wzięły udział: wszystkie klasy pierwsze (w tym kl. Ib i kl. Id wykonały po 2 stroiki), tylko jedna klasa druga – kl. IIb oraz klasy trzecie: IIIc, III f i IIIg.
W sumie w konkursie zaprezentowano 12 stroików.
W bieżącym roku poziom wykonanych prac był bardzo wysoki.
Komisja złożona z 11 niezależnie od siebie głosujących osób przyznała:
I miejsce klasie I c
II miejsce klasom: Ia i III c
III miejsce klasom: III f i I b
IV miejsce klasom: III g i II b
V miejsce klasom: I d, I b, I e i I f.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

stroik wielkanocny

 

II Dyktando Siedleckie

 2.04.2012r. odbyło się II Dyktando Siedleckie. W szranki o tytuł Mistrza Ortografii stanęli przedstawiciele władz miasta, przedsiębiorcy i dyrektorzy, uczniowie szkół podstawowych i po raz pierwszy w tym roku- gimnazjaliści.
Uczniowie szkół gimnazjalnych pisali dyktando w PG nr 2. Rozpoczęło się ono o godz. 9.00 pod nadzorem komisji konkursowej . Tekst dyktanda, którego autorem jest dr hab. Krystyna Wojtczuk, prof. Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach, czytała p. Irena Byniewska – Starszy Wizytator Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Nasze gimnazjum reprezentowali:

Ola Zakrzewska z klasy 2c, Kuba Folwarski z klasy 1e oraz Krysia Uziębło i Wiktoria Leszczyńska z klasy 2b.

II Siedleckie Dyktando

Konkurs na stroik wielkanocny

Zapraszamy wszystkie chętne klasy do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Prace można składać do biblioteki szkolnej do dnia 2.04.2012r. Ocena stroików i wystawa pokonkursowa będzie miała miejsce 3.04.2012r. w czytelni szkolnej. Serdecznie zapraszamy.

 

Wiosna w bibliotece

 Serdecznie zapraszamy czytelników do obejrzenia wystawy o wiośnie. Prezentujemy na niej najpiękniejsze wiersze związane z tą porą roku oraz reprodukcje obrazów wielkich malarzy, ze zbiorów naszej biblioteki. Ponadto wystawa została wzbogacona o materiały dotyczące polskich tradycji wiosennych  oraz  tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi.

wiosna

VII Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów "Między Wierszami"

Dnia 16.03.2012 r. odbyły się eliminacje miejskie konkursu "Między Wierszami". Wzięło w nich udział kilkunastu gimnazjalistów. Każde gimnazjum było reprezentowane przez trzech uczniów. Dodatkowo w konkursie wzięli udział gimnazjaliści należący do Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż". Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice: Ola Łukasiuk i Marysia Kicińska z klasy 1c oraz Madzia Sprawka z klasy 2d. Grupę literacką reprezentowała nasza uczennica Ola Zdanowska.

Recytacje wszystkich uczestników były wyjątkowo piękne, na wyrównanym, wysokim poziomie. Komisja miała nie lada trudność, by wybrać i nagrodzić te najpiękniejsze. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy, szczególnie Madzi Sprawce, której recytacja została zauważona i doceniona wyróżnieniem. Jeszcze raz dratulujemy.

Konkurs "Między wierszami"

 

 „Kto chce bym go kochała…”

Dnia 27.02.2012r. uczestniczki szkolnego konkursu recytatorskiego poezji miłosnej wraz z paniami z biblioteki szkolnej zostały zaproszone na spektakl pt. „Kto chce bym go kochała…” – czyli poezja Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej oraz Haliny Poświatowskiej.

Impreza odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki - scena teatralna. Spektakl miał charakter rozmowy prowadzonej między poetkami, przeplatanej ich wierszami. Poezję recytowała młodzież z Grupy Teatralnej I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach oraz Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”.

Publiczność, która wypełniała po brzegi salę teatralną, gromkimi brawami podziękowała wykonawcom za piękne chwile wzruszeń dostarczone w trakcie spektaklu. Na zakończenie spotkania widzowie mogli wejść na scenę i osobiście pogratulować artystom.

"Kto chce, bym go kochała..."

 

 Walentynki 2012  

Dnia 14.02.2012 w czytelni szkolnej odbył się Konkurs recytatorski poezji miłosnej. W konkursie wzięły udział 21 uczennice:

Harke Oliwia 1b,Tyszkiewicz Anita 1b, Łukasiuk Aleksandra 1b, Kicińska Maria 1b, Bulik Aleksandra 1c, Pawluk Gabriela 2b, Kowalczyk Paulina 2e, Zdanowska Olga 2e, Kisielewska Weronika 2e, Sprawka Magdalena 2e, Dąbrowska Anna 3a, Lesiewicz Diana 3a, Justyna Głozak 3c, Dominika Jastrzębska  3c, Olszewska Magdalena 3c, Paudyna Magdalena 3c, Wnuk-Lipińska Julia 3g, Kamińska Sylwia 3f, Winek Justyna 3g, Wiecha Katarzyna 3g, Grochowska Małgorzata 3g

Najlepsze recytacje wg komisji (dyr Maria Paczuska, Ewa Zwolińska, Bożena Misztela, Danuta Tatarczak, Anna Stąsiek, Małgorzata Kogut):

 Łukasiuk Aleksandra, Zdanowska Olga, Sprawka Magdalena

oraz Kicińska Maria, Kisielewska Weronika, Harke Oliwia

 Najlepsze recytacje wg publiczności (uczestników konkursu)

Łukasiuk Aleksandra,Zdanowska Olga

Konkurs poezji miłosnej
Poczta Walentynkowa

 Poczta Walentynkowa

Chcesz wysłać życzenia swojej sympatii lub innej wyjątkowej osobie? Skorzystaj ze szkolnej poczty. Kartkę walentynkową z pięknymi życzeniami wrzuć do skrzynki, która mieści się w czytelni szkolnej.

Życzenia przyjmujemy do dnia 13 lutego do godz. 13.00

Tylko kartki estetyczne i dokładnie zaadresowane (np.imię, nazwisko, klasa) zostaną doręczone do adresatów dn. 14 lutego.

 Wisława  Szymborska 1923-2012

Szymborska Wisława

 Podróże z Bogusławem Skarusem - Peru 

 Dnia 2 lutego 2012 odwiedził naszą szkołę znany już nam siedlecki podróżnik i fotografik p. Bogusław Skarus, który po raz trzeci przyjął nasze zaproszenie.

Tym razem p. Bogusław barwnie opowiadał o swojej podróży do Peru, którą uwiecznił na licznych fotografiach. Zgromadzona w sali młodzież z klas 2a, 2d, 2f, 3a, 3c, 3e, 3f mogła też obejrzeć, dotknąć a nawet przymierzyć oryginalny peruwiański strój, który p. Skarus przywiózł ze sobą jako pamiątkę z podróży. Czas przeznaczony na spotkanie upłynął tak szybko, że nie wszyscy chętni zdążyli zadać gościowi pytania.

Mamy nadzieję, że ciąg dalszy spotkań z fotografią i relacją z ciekawych podróży nastąpi.

Podróże z Bogusławem Skarusem

 UWAGA, KONKURS!  

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie recytatorskim poezji miłosnej, który odbędzie się
dn. 14 lutego 2012 r. w czytelni.
Chętnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału w bibliotece do dnia 6 lutego 2012.
Dla uczestników przewidziana jest walentynkowa niespodzianka.
 

Wyniki konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny


W konkursie wzięło udział 8 klas: 1a, 1b, 1c, 2c- dwa stroiki, 2e, 3c, 3f, 3g.
Dnia 20.12.2011 r. komisja oceniła wszystkie zgłoszone do konkursu stroiki. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce –stroik klasy 2e
II miejsce- stroik klasy 1a, 2c(ozdoby ze słomy), 3c
III miejsce- stroik klasy 1b, 1c
Wyróżnienie- stroik klasy2c (szklane cukiereczki), 3f, 3g
Obejrzyj galerię zdjęć

konkurs na bożonarodzeniowy stroik

Andrzejki 2011

W wigilię św. Andrzeja, tj. 29.11.2011r., w czytelni szkolnej, jak co roku odbywały się wróżby andrzejkowe. Chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło. Obejrzyj zdjęcia z wystawy.

30 listopada 2011

Podsumowanie Roku Czesława Miłosza

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczniom-zwycięzcom  międzyszkolnych konkursów zorganizowanych z okazji roku Czesława Miłosza odbyło się dnia 18.11.2011r. w Białej Sali MOK-u w Siedlcach.

Podsumowanie Roku Miłosza w Sali Białej MOK

Międzyszkolny konkurs recytatorski wręczenie nagród w bibliotec

 

Rok Marii Skłodowskiej-Curie

Dnia 7.11.2011r. w rocznicę urodzin uczonej, na korytarzu przed biblioteką,  została otwarta wystawa prac uczniów poświęconych życiu i działalności naukowej Marii Skłodowskiej-Curie. Prace prezentowane na wystawie, to tylko niewielki fragment uczniowskich plakatów i referatów wykonanych celem poszerzenia swojej wiedzy z dziedziny chemii i fizyki w Roku Marii Skłodowskiej-Curie.

Dziękujemy p. Grażynie Musiejczuk za współpracę i udostępnienie materiałów na wystawę. Wszystkich uczniów zachęcamy do obejrzenia prac swoich kolegów.

Rok Marii Skłodowskiej-Curie

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z okazji roku Czesława Miłosza

Dnia 10.11.2011 r. w Białej Sali w MOK-u odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z okazji Roku Czesława Miłosza organizowany przez SCDiDN w Siedlcach. W konkursie nasze gimnazjum reprezentowało pięć uczennic:

Justyna Głozak z klasy 3c, Magdalena Sprawka z klasy 2e, Aleksandra Łukasiuk z klasy 1b oraz Maria Kicińska z klasy 1b i Kamila Martyniuk-Sienkiewicz z klasy 3a.

Uczennica Maria Kicińska zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy Marysi :)

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się dnia 18.11.2011r. w Białej Sali o godz.13.30

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z okazji Roku Czesława Miłosza

 

 

 

Spotkanie w Bibliotece Miejskiej

Dnia 9.11.2011 r. odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w odnowionej Bibliotece Miejskiej. Obejrzyj zdjęcia ze spotkania

W Bibliotece Miejskiej

Rok Marii Skłodowskiej-Curie

Dnia 7.11.2011r. w rocznicę urodzin uczonej, na korytarzu przed biblioteką,  została otwarta wystawa prac uczniów poświęconych życiu i działalności naukowej Marii Skłodowskiej-Curie. Prace prezentowane na wystawie, to tylko niewielki fragment uczniowskich plakatów i referatów wykonanych celem poszerzenia swojej wiedzy z dziedziny chemii i fizyki w Roku Marii Skłodowskiej-Curie.

Dziękujemy p. Grażynie Musiejczuk za współpracę i udostępnienie materiałów na wystawę. Wszystkich uczniów zachęcamy do obejrzenia prac swoich kolegów.

Rok Marii Skłodowskiej-Curie

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego z okazji roku Czesława Miłosza

Dnia 26.10.2011 r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego z okazji roku Czesława Miłosza. Wzięło w nim udział 17. uczniów z różnych klas. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie recytowali wybrane przez siebie utwory Czesława Miłosza. Komisja miała niełatwe zadanie by wybrać tych, którzy recytowali najpiękniej. Ostatecznie zdecydowano przyznać nagrody za najlepszą recytację:

Justynie Głozak z klasy 3c

Magdalenie Sprawka z klasy 2e

Aleksandrze Łukasiuk z klasy 1b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z okazji Roku Czesława Miłosza organizowanym przez SCDiDN w Siedlcach, który odbędzie się dnia 10.11.2011r. o godz. 10 w Białej Sali w MOK-u

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego z okazji Roku Czesława Miłosza

Wystawa "Rok 2011 Rokiem Czesława Miłosza"

Uczniowie zaprzyjaźnieni z biblioteką szkolną,  pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy, przygotowali ciekawą wystawę dotyczącą Czesława Miłosza.

Wystawa obejmuje działy: Kalendarium życia i twórczości, Cytaty, O Miłoszu powiedzieli..., Miłosz wśród polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla,  Niewielki fragment bogatej twórczości, Język poetycki Miłosza, Miejsca związane z Czesławem Miłoszem, Wędrówka po Krakowie śladami Czesława Miłosza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli

Wystawa o Czesławie Miłoszu
 

Uwaga konkurs !!!

Z okazji Roku Czesława Miłosza biblioteka szkolna organizuje dnia 26 października 2011r. szkolny etap konkursu recytatorskiego poezji lub prozy Czesława Miłosza (czas recytacji nie może przekroczyć 5 minut).

Chętnych prosimy o zgłaszanie udziału w konkursie do biblioteki szkolnej. Dla uczestników przewidziane są nagrody i dyplomy.

Laureaci będą reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z okazji Roku Czesława Miłosza, organizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Zapraszamy do udziału :)

Dzień papieski

„Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy” to temat przewodni XI Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony w dniu 9 października br., w niedzielę poprzedzającą 33. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotrową.

Kardynał Stefan Wyszyński- patron naszej szkoły

Na szkolnym korytarzu przygotowaliśmy wystawę prezentującą sylwetkę patrona szkoły. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z treściami tam zamieszczonymi. Szczególnej uwadze polecamy tę wystawę naszym pierwszoklasistom :)"Mimozami jesień się zaczyna..."

Zachęcamy do przeczytania najpiękniejszych wierszy o jesieni. Znajdziecie je na gazetce w czytelni szkolnej. O tomiki z piękną poezją zapytaj bibliotekarza.Zapraszamy na wystawę
"W kronikach zapisane..."

Wystawa kronik będzie udostępniona w czytelni podczas spotkania wychowawców z rodzicami dnia 14.09.2011r. w godz. 16.30-18.00 oraz dla wszystkich  uczniów i nauczycieli w dniach 15.09-23.09.2011r.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.Witamy naszych czytelników po wakacjach :)

W nowym roku szkolnym życzymy naszym czytelnikom wielu sukcesów w nauce.  Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy z biblioteką szkolną.

bibliotekarze PG4