Wydarzenia w roku szkolnym 2016/2017

Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa już w szkolnej bibliotece

galeria zdjęć

 Piknik rodzinny 2017

galeria zdjęć
 Święto Szkoły

Dzień Patrona w bieżącym roku szkolnym uroczyście świętowaliśmy 24 maja. Tradycyjnie już biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji wystawę. Wystawa ma tytuł „Rodzinne strony Prymasa Tysiąclecia” i prezentuje fotografie z miejsc związanych z dzieciństwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Zuzeli i Andrzejewa. Są to zdjęcia z Muzeum Lat Dziecięcych pokazujące wystrój wnętrz w domu państwa Wyszyńskich, izbę lekcyjną szkoły do której uczęszczał Prymas oraz inne pamiątki po Kardynale zgromadzone w muzeum. Są też fotografie Kościoła, dzwonnicy i chrzcielnicy w Zuzeli a także kościoła i grobu matki Julianny Wyszyńskiej w Andrzejewie.
Polecamy książki o patronie naszej szkoły, w bibliotece szkolnej jest ich pokaźny zbiór.

galeria zdjęćNasze pasje "Świat fantazji"

Kolejna w tym roku szkolnym ekspozycja z cyklu „Nasze pasje” to wystawa prac plastycznych Kamili Bojanowskiej z kl. 1c zatytułowana „Świat fantazji”. Fantastyczne postacie z filmów, baśni, bajek to bardzo chętnie podejmowany motyw w plastycznej twórczości Kamili. Obejrzyjmy jej prace.

galeria zdjęćWystawa "O książce kilka razy naj..."

 

obejrzyj wystawę23 kwietnia-Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z tej okazji w bibliotece przygotowano wystawę traktującą o historii tego święta. Zadbano o to , by przybliżyć czytelnikom w bardzo czytelny sposób, informacje o prawie autorskim i wolnych licencjach.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawką.

galeria zdjęć
 Spotkanie przy wielkanocnym stole

Dzisiaj, 11.04.2017r., na progu nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, w szkolnej czytelni  odbyło się spotkanie uczniów poszczególnych klas z Dyrekcją Szkoły oraz nauczycielami bibliotekarzami. Podczas uroczystego spotkania zostały wręczone uczniom dyplomy za przepięknie wykonane ozdoby wielkanocne. Dyrekcja i nauczyciele bibliotekarze przekazali, przez uczniów - przedstawicieli poszczególnych klas, życzenia wielkanocne dla wychowawców, rodziców i kolegów.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.


galeria zdjęćMiędzyklasowy konkurs

"Wielkanocna ozdoba"- rozstrzygnięty

Protokół komisji oceniającej prace złożone na konkurs Wielkanocna ozdoba w roku szkolnym 2016/2017
Do konkursu przystąpiły następujące klasy:
1b, 1d,
2a (2 stroiki), 2 b(2 stroiki), 2c, 2d, 2f
3b, 3e (2 stroiki)
Dnia 11.04.2017r. komisja, w skład której wchodzili uczniowie, przyznała:
I miejsce: klasa 1d, 2b (praca Ani Dąbrowy)
II miejsce: klasa: 2a (praca Emilii Skóry), 2f
III miejsce: klasa 2a (praca Natalii Soćko),2d,

galeria zdjęć


Komisja oceniająca:
Bojanowska Kamila klasa 1c
Dąbrowska Kinga klasa 1c
Hardejewicz Kacper klasa 1e
Krak Jagoda klasa 1e
Soczewka Kaja klasa1f
Paczuska Julia klasa1f
Kresowska Justyna klasa 2e
Maciejewska Oliwia klasa 2e
Arct Julia klasa 3a
Winiarek Aleksandra klasa 3a
Kobylińska Klaudia klasa 3c
Sobolewski Juliusz klasa 3c
Barej Julia klasa 3d
Grochowska Kinga klasa 3dPisanie jaj woskiem- warsztaty dla chętnych

11 kwietnia w czytelni szkolnej chętni uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać tradycyjne  pisanki, pisane pszczelim woskiem. Tę już nieco zapomnianą  technikę zdobienia wielkanocnych jaj pokazała pani Danuta Tatarczak.

Pierwsze kroki dla uczących się tej techniki uczniów były oczywiście dość trudne, ale zobaczcie ile było przy tym radości i jakie to przyniosło efekty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

galeria zdjęć"Wielkanocne tradycje"

Święta wielkanocne coraz bliżej, więc i w czytelni zrobiło się już świątecznie. Przygotowana została wystawa o polskich tradycjach wielkanocnych. Znalazły się na niej, wzbogacone kolorowymi ilustracjami, informacje o tradycyjnych świątecznych potrawach, wraz ze szczegółowo objaśnioną symboliką wielkanocnego stołu.
Osobny dział wystawy poświęcony został tradycjom wielkanocnym kultywowanym na terenie powiatu siedleckiego. Na stolikach wyeksponowano książki ze szkolnej biblioteki, traktujące o Wielkanocy i poprzedzającym ją okresie Wielkiego Postu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na tomiki wierszy i opowieści twórców z naszego regionu.

galeria zdjęć"Między wierszami"- etap miejski

22 marca cztery uczennice reprezentowały nasze gimnazjum w miejskich eliminacjach do XIII Konkursu Recytatorskiego Dla Gimnazjalistów "MIĘDZY WIERSZAMI" w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Były to: Wiktoria Kozłowska z 3d, Marta Berczyńska z 2b, Katarzyna Indraszczyk z 2b oraz Julia Szymańska z 2a.
Julia Szymańska przeszła do następnego etapu i weźmie udział w finale konkursu dnia 7 marca w Sali Białej w MOK-u. Gratulujemy wszystkim uczennicom biorącym udział w konkursie, a szczególnie Julce, za którą mocno trzymamy kciuki w finale.

obejrzyj zdjęciaWiosenne odwiedziny...

 Pierwszego dnia wiosny gościliśmy w naszej szkole uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z wychowawcami, a dzień później uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12. Trzecioklasiści zwiedzający szkołę odwiedzili również bibliotekę szkolną: obejrzeli biblioteczne pomieszczenia i weszli między półki z księgozbiorem. W czytelni czekała na dzieci "magiczna książka". To za jej przyczyną spotkanie było wyjątkowe: dzieci aktywnie uczestniczyły w czytaniu bajki o Czerwonym Kapturku, wcielając się w postacie jej bohaterów, wspólnie zatańczyły biblioteczny taniec z kartkami, wcieliły się w postacie krasnoludków, ochoczo udających się do pracy. Na zakończenie zajęć dzieci wyraziły swoje emocje związane z pobytem w bibliotece, rysując na kartkach uśmiechnięte lub smutne buźki.

   

 obejrzyj galerięZaczytaj się na wiosnę...

Kalendarzową wiosnę przywitaliśmy dekoracją zatytułowaną „Zaczytaj się na wiosnę”. Na szkolnych korytarzach i w pomieszczeniach bibliotecznych zakwitły wiosenne gałązki. Różnokolorowe kwiaty słowami znanych (i mniej znanych) pisarzy, poetów, myślicieli i artystów zachęcają do sięgania po książkę i zapraszają do czytania nie tylko na wiosnę."Między wierszami"- eliminacje szkolne

Dnia 15.03.2017r. na 5. godzinie lekcyjnej odbył się szkolny etap XIII Konkursu Recytatorskiego Dla Gimnazjalistów „Między wierszami”. W konkursie wzięły udział następujące osoby:
Katarzyna Indraszczyk klasa 2b
Wiktoria Kozłowska klasa 3d
Jakub Duk klasa 1c
Marta Berczyńska klasa 2b
Aleksandra Lipska klasa 2a
Julia Szymańska klasa 2a
Uczniowie recytowali jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Wszystkie recytacje były przepiękne, na bardzo wysokim poziomie .
Komisja, po wysłuchaniu recytatorów ustaliła, że naszą szkołę w eliminacjach miejskich reprezentować będą: Katarzyna Indraszczyk, Wiktoria Kozłowska, Marta Berczyńska oraz Julia Szymańska.
Eliminacje miejskie – 22.03.2017 godz. 10 MOK, Sala Biała ul. Pułaskiego 6. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki !!!
Oto kilka zdjęć z eliminacji szkolnych

galeria zdjęć "Dzień Kobiet"

Biblioteka szkolna z okazji Dnia Kobiet przygotowała wystawę.  W dziale "Tak śpiewali o kobietach" przypomniano teksty piosenek, śpiewanych między innymi przez Jerzego Połomskiego(Bo z dziewczynami), Andrzeja Rosiewicza (Najwięcej witaminy), Bogusława Meca (Jej portret)  oraz inne.

W dziale "Kobieta w malarstwie" znalazły się portrety kobiet namalowane przez mistrzów różnych epok. Zaprezentowano prace między innymi: Leonardo da Vinci (Mona Lisa, Dama z gronostajem),  Jana Vermeera (Dziewczyna z perłą ), Stanisława Wyspiańskiego (Portret Lizy Pareńskiej), Gustava Klimta (Adele Bloch-Bauer) i inne. Całość wystawy dopełnił przepiękny wiersz Wisławy Szymborskiej "Portret kobiecy".
 

obejrzyj wystawę

 Wiosna w poezji...

W czytelni szkolnej już przywołujemy wiosnę. Na gazetce, wśród rozkwitłych wiosennych kwiatów pojawiły się przepiękne wiersze wychwalające ich urodę i delikatność. Znalazły się tutaj między innymi strofy Leopolda Staffa, Ludwika Jerzego Kerna, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej , Adama Asnyka i innych. Zapraszamy do zapoznania się z poezją wiosenną.

obejrzyj gazetkę

 Czy wiesz jak się uczyć?

Czy wiesz jak się uczyć zgodnie ze swoim typem sensorycznym, dominującą półkulą mózgową i profilem inteligencji? Pomoże Ci w tym prezentowana w czytelni wystawa. Przyjdź, obejrzyj, poczytaj.
Skorzystaj z przygotowanych testów i określ swój profil inteligencji oraz swój typ sensoryczny.
Ucz się korzystając z rad przeznaczonych dla Twojego typu. Życzymy sukcesów.

obejrzyj gazetkę

 


Zima

Zima…czasem biała i mroźna, częściej szara i smutna, jednych cieszy, innych denerwuje. Nie wszyscy ją lubimy, ale wszyscy musimy się z nią zmierzyć. Jak przetrwać zimowe miesiące w dobrym nastroju i kondycji fizycznej?
Na gazetce w czytelni proponujemy niezawodne sposoby na dobre samopoczucie i zdrowie zimą. Są to: RUCH, DIETA, WYPOCZYNEK, odpowiedni UBIÓR i KOSMETYKI. Odwiedź czytelnię, aby dokładniej je poznać.

Obejrzyj gazetkę


Nasze pasje

W nowym roku kalendarzowym, w cyklu „Nasze pasje” prezentujemy II część wystawy prac plastycznych uczennicy kl. IIIa Aleksandry Winiarek. Zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia i zachęcamy do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Obejrzyj wystawę


Stop wulgaryzmom

Nasz język ojczysty posiada ogromne bogactwo słów. Za ich pomocą potrafimy nazwać każdą rzecz, opisać każde zjawisko, każde wydarzenie.... Korzystajmy z piękna języka polskiego, nie zaśmiecajmy go wulgaryzmami. Używanie wulgaryzmów nie czyni nas ani fajniejszymi, ani bardziej dorosłymi w oczach innych. Przeciwnie, używanie publicznie nieprzyzwoitych słów szkodzi wszystkim. Jak?- o tym dokładnie informuje plakat przy wejściu do biblioteki szkolnej. Zachęcamy do przeczytania.


Spotkanie opłatkowe w bibliotece

20 grudnia, wzorem lat ubiegłych, w czytelni odbyło się spotkanie opłatkowe zaproszonych przedstawicieli poszczególnych klas z Dyrekcją i nauczycielami bibliotekarzami. Spotkanie połączone było z ogłoszeniem wyników "Międzyklasowego konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy 2016". Po  odczytaniu protokołu komisji oceniającej prace złożone na konkurs, Pani Dyrektor Hanna Witkowska wręczyła dyplomy zwycięskim klasom oraz pozostałym, które zechciały włączyć się do podtrzymywania świątecznych tradycji i przygotowały świąteczne stroiki.

W dalszej części spotkania były świąteczne życzenia przekazane przez p. Dyrektor i nauczycieli bibliotekarzy dla wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Po płynących z głębi serca życzeniach miało miejsce symboliczne przełamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.  

      

Obejrzyj stroiki i zdjęcia ze spotkania„Międzyklasowy konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy 2016” rozstrzygnięty


Do konkursu zgłoszono stroiki następujących klas:
Ia, Ib, Id – 2 stroiki,
IIa, IIb, IIc, IId, IIf
IIIb, IIIc, IIIe

Komisja oceniła stroiki i przyznała:
I miejsce – stroik klasy IIa
II miejsce : stroik klasy Ib i stroik klasy IIb
III miejsce: stroik klasy Id
 Uwaga konkurs!

Wzorem lat ubiegłych biblioteka szkolna ogłasza MIĘDZYKLASOWY KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy uczniów poszczególnych klas do wzięcia udziału w konkursie.
Prace prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 15.12.2016 r.
Ocena stroików i ogłoszenie wyników nastąpi 16.12.2016r.

 Wystawa o Henryku Sienkiewiczu

Rok 2016 to rok Henryka Sienkiewicza, toteż nasza biblioteka szkolna przygotowała wystawę o życiu i twórczości pisarza. Wystawa usytuowana została tak, by każdy kto przechodzi korytarzem, miał możliwość zatrzymania się i poświęcenia chwili czasu polskiemu nobliście.

Ekspozycja zawiera następujące działy: "Kalendarium życia i twórczości",  "Ciekawe cytaty z dzieł pisarza", "Henryk Sienkiewicz i Marie jego życia", "Miejsca związane z H. Sienkiewiczem", "Autor Trylogii na wesoło" oraz "Ciekawostki o Sienkiewiczu".

W czytelni można zapoznać się z gazetką „Henryk Sienkiewicz mistrz słowa”, a przy wejściu do biblioteki proponujemy dzieła pisarza dostępne w naszym księgozbiorze oraz w wersji cyfrowej na portalu „Wolne lektury”.

    
Obejrzyj zdjęcia"Andrzejki w bibliotece"

Dnia 29 listopada w czytelni biblioteki szkolnej miały miejsce tradycyjne wróżby andrzejkowe. W stylowo udekorowanej czytelni 4 wróżki (uczennice klasy 3e) przepowiadały przyszłość, szczęście, powodzenie, fortunę, sławę, sukcesy. Wróżyły z kart, guzików, dat i innymi tajemnymi, tylko sobie znanymi sposobami. Dużym powodzeniem cieszyła się wróżba literacka – drzewo mądrości. Całe klasy, uprzednio umówione, przychodziły na andrzejkowe wróżby. Nauczyciele bibliotekarze mieli czarodziejskie kapelusze podkreślające klimat tego dnia, niektórzy uczestnicy również mieli przywilej założenia czarodziejskich kapeluszy w różnych kolorach.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wróżkom – uczennicom klasy 3e: Oli Michalak, Patrycji Dmitrowicz, Weronice Okuniewskiej, Łucji Rychlik i wszystkim uczniom, biorącym udział w andrzejkowych wróżbach w bibliotece, za świetną zabawę.

galeria zdjęć
 "Czas na czytanie" - debata w Pałacu Prezydenckim

22 listopada 2016, z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się połączona z warsztatami, debata z cyklu Eksperci pytają Młodych pod hasłem "Czas na czytanie". Wzięło w niej udział blisko 200 uczniów - gimnazjalistów i licealistów klas pierwszych - z całej Polski. Wśród nich byli uczniowie naszego gimnazjum.

W pierwszej części warsztatowej dyskutowano w grupach na tematy związane z czytaniem, doskonaleniem techniki czytania, cechami dobrej książki, czytaniem dla przyjemności. Wypracowano wnioski i materiały, które były prezentowane przez młodzież wszystkim przybyłym na debatę, w drugiej części spotkania.

Debatę otworzyła Pierwsza Dama podkreślając, że nie wyobraża sobie swojego życia bez książek, mówiła o pożytkach płynących z czytania, dr Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej, zaprezentował raport badań czytelniczych wskazujący m.in., że młodzi czytają więcej niż dorośli, Karol Wyszyński, specjalista ds. nowych mediów, poruszył temat ewolucji czytelnictwa, aktor Antoni Królikowski opowiadał o swoich inspiracjach literackich. Debatę prowadził dr Tomasz Rożek.

Młodzi ludzie zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego przynieśli na wymianę swoją ulubioną książkę. Zgromadzone na scenie intrygowały. Po zakończeniu spotkania każdy wybrał sobie książkę dla siebie...


galeria

"Mistrz Czytania" - etap międzyszkolny

16.11.2016r. trzy nasze uczennice wzięły udział w II MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "MISTRZ CZYTANIA". Zostały one bardzo pozytywnie ocenione przez komisję.
Natalia Soćko z 2a zajęła - I miejsce
Wiktoria Kozłowska z 3d - III miejsce.

Ponadto Kasia Indraszczyk z 2b i Natalia Soćko otrzymały wyróżnienia od pani profesor Elżbiety Magdaleny Kur.

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

galeria"Mistrz Czytania" - etap szkolny

9.11.2016r. w czytelni szkolnej odbył się szkolny etap konkursu "Mistrz Czytania". Do konkursu zgłosili się następujący uczniowie:

1. Wentykier Alicja kl. 3c
2. Duk Jakub kl.1c
3. Grochowska Kinga kl.3d
4. Kozłowska Wiktoria kl. 3d
5. Wiśniewska Weronika kl. 3d
6. Deniszewska Jowita kl. 3d
7. Berczyńska Marta kl.2b
8. Indraszczyk Katarzyna kl. 2b
9. Soćko Natalia kl. 2a.

Każdy uczestnik konkursu czytał 2 fragmenty utworów:
* indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy (czas prezentacji - do 2 minut)
* wylosowany fragment tekstu przygotowany przez komisję

Po wysłuchaniu  wszystkich uczestników komisja postanowiła zakwalifikować do kolejnego, międzyszkolnego etapu konkursu: Natalię Soćko, Katarzynę Indraszczyk oraz Wiktorię Kozłowską.

galeria zdjęć z konkursu
 "Pióro i Pazur" - rozdanie nagród

Podczas V Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur” nasza młodzież została zauważona i doceniona przez organizatorów i sponsorów.

Marcel Zelent z klasy 1c wygrał konkurs na wideorelację z festiwalu i w nagrodę otrzymał czytnik e- booków.

Zespołowo znaleźliśmy się w grupie 4 szkół, które najefektowniej zaprezentowały się na tej imprezie. Za promocję czytelnictwa szkoła otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. na zakup książek do biblioteki szkolnej.

galeria

Przeczytaj więcej o wydarzeniu tutaj

Obejrzyj nagrodzoną wideorelację Marcrla tutaj"Słowo - dar i tajemnica" etap miejski konkursu

13 października  w Sali Białej  MOK-u odbył się miejski etap Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo - dar i tajemnica”. Nasze gimnazjum reprezentowały: Marta Berczyńska i  Katarzyna Indraszczyk z klasy 2b oraz Natalia Soćko z klasy 2a. Kasia Indraszczyk zdobyła 3 miejsce. Kasi, Natalce i Marcie serdecznie gratulujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć z wydarzeniaWystawa kronik

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do obejrzenia wystawy kronik, która jest prezentowana w czytelni szkolnej w dniach 7-14.10.2016r.

galeriaMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolonych

W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece pojawiła się oryginalna dekoracja promująca czytelnictwo, a w różnych miejscach szkoły „spadły” z drzew kolorowe liście z cytatami, sentencjami, aforyzmami podkreślającymi zalety książki i zachęcającymi do czytania.

galeriaSzkolny etap konkursu
"Słowo - dar i tajemnica"

5 października 2016r. w czytelni odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego poezji i prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo - dar i tajemnica”.

W konkursie wzięły udział: Natalia Soćko z klasy 2a, Katarzyna Indraszczyk z klasy 2b, Natalia Głogowska z klasy 2b oraz Marta Berczyńska również z klasy 2b.

Zaprezentowano piękne, głębokie teksty w dojrzałych interpretacjach. Komisja nominowała do miejskiego etapu konkursu uczennice: Katarzynę Indraszczyk i Martę Berczyńską z klasy 2b oraz Natalię Soćko z klasy 2a.

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy, a reprezentantkom naszego gimnazjum w miejskim etapie życzymy sukcesu.

Obejrzyj zdjęcia z konkursu galeriaOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.
W akcję przeprowadzaną przez bibliotekę szkolną włączyła się cała społeczność naszego gimnazjum. Naszym tegorocznym mottem były słowa Wisławy Szymborskiej: ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Spotkaliśmy się w 3 grupach (każdy poziom klas o innej godzinie), by :
- poznać korzyści płynące z umiejętności czytania,
- usłyszeć, co o czytaniu powiedzieli znani pisarze i poeci,
- pobawić się czytając wspólnie, głośno, zgodnym chórem fragment „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Mając do dyspozycji wielkie bogactwo utworów tego polskiego noblisty, grzechem byłoby w roku sienkiewiczowskim nie zaprezentować właśnie jego twórczości.

Nauczyciele przysłuchujący się każdej grupie, jednogłośnie przyznali, iż klasy III potraktowały akcję najbardziej poważnie, czytały z największym zaangażowaniem i najpiękniej. Klasom III gratulujemy, wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do czytania książek i do udziału w kolejnych akcjach.

Obejrzyj zdjęcia  galeria

 

 A oto tekst, który wspólnie czytaliśmy:

H. Sienkiewicz, „Potop”, Rozdz. VII

Przez chwilę zdawało się, że Kmicic rzuci się na niego z gołymi rękoma… Już, już był gotów do skoku, już pan Wołodyjowski, przysunąwszy rękojeść do piersi, nadstawił ostrze, ale pan Kmicic rzucił się na szablę i wpadł z nią znów na straszliwego przeciwnika.

Szmery głośne poczęły się zrywać w kole patrzących i koło ścieśniało się coraz bardziej, a za nim uformowało się drugie, trzecie. Kozacy Kmicicowi wtykali głowy między ramiona szlachty, jakby całe życie w najlepszej z nią żyli zgodzie. Mimowolne okrzyki wyrywały się z ust widzów; czasem rozlegał się wybuch niepohamowanego, nerwowego śmiechu, poznali wszyscy mistrza nad mistrzami.

Ten zaś bawił się okrutnie, jak kot z myszą — i pozornie coraz niedbalej robił szablą. Lewą rękę wysunął zza pleców i wsunął w kieszeń hajdawerów. Kmicic pienił się, rzęził, na koniec chrapliwe słowa wyszły mu z gardzieli przez zaciśnięte usta:

— Kończ… waść!… wstydu… oszczędź!

— Dobrze! — rzekł Wołodyjowski. Dał się słyszeć świst krótki, straszny, potem stłumiony krzyk… jednocześnie Kmicic rozłożył ręce, szabla wypadła mu z nich na ziemię… i runął twarzą do nóg pułkownika…Konferencja nauczycieli bibliotekarzy

Dnia 28.09.2016 r. odbyła się konferencja nauczycieli bibliotekarzy.

Galeria zdjęć ze spotkania"Wpływ czytania na wszechstronny rozwój człowieka"

Zapraszamy nauczycieli i uczniów do czytelni, gdzie prezentujemy pouczającą wystawę o pożytkach płynących z czytania

 

Obejrzyj gazetkę

 V Festiwal Literatury Kobiecej

Dnia 25.09.2016r. (sobota) uczniowie naszego gimnazjum czynnie uczestniczyli w wydarzeniu czytelniczym "Po prostu czytam", towarzyszącemu V Festiwalowi Literatury Kobiecej.

Głośno czytali swoją ulubioną powieść, przebrali się za wybraną postać literacką i wzięli udział w paradzie lub nagrywali całe wydarzenie, tworząc wideorelację.
Byli to następujący uczniowie:
1. Natalia Soćko klasa 2a
2. Zuzanna Selwanowicz klasa 2a
3. Kinga Kot klasa 2a
4. Rafał Szymański klasa 2b
5. Marta Berczyńska klasa 2b
6. Anna Wiadrowska klas 2b
7. Katarzyna Indraszczyk klasa 2b
8. Natalia Głogowska klasa 2b
9. Urszula Troć klasa 2b
10. Albert Posiadała klasa 1c
11. Marcel Zelent klasa 1c
12. Julia Kordecka klasa 1c
13. Klaudia Czajka klasa 2f
Wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy.

FotorelacjaDarmowe

podręczniki  dla klas I i II

W tym roku szkolnym gimnazjaliści zarówno klas pierwszych jak i drugich otrzymają darmowe podręczniki.

Termin odbioru podręczników przez uczniów poszczególnych klas zostanie wyznaczony przez nauczycieli bibliotekarzy.

Regulamin wypożyczania i korzystania z podręczników znajdziecie tutajWitamy wszystkich uczniów po wakacjach :)

W nowym roku szkolnym życzymy naszym czytelnikom wielu sukcesów w nauce. 

Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami  na pierwsze spotkanie w bibliotece szkolnej i zapoznanie się z ofertą biblioteki.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do współpracy.

bibliotekarze PG4