Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Inauguracja sportowego roku szkolnego

W piątek (29.09.2017r.) w Szkole Podstawowej nr 5 miała miejsce Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018. W trakcie uroczystości podsumowano dokonania w minionym roku szkolnym.

Za czołowe miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół wręczono pamiątkowe puchary. Nasza szkoła wśród gimnazjów miasta Siedlce zajęła IV miejsce a wśród gimnazjów regionu siedleckiego VII miejsce. Uczniowie oraz nauczyciele za godne reprezentowanie Miasta Siedlce na XIX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej otrzymali pamiątkowe statuetki. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jakub Gurba (srebrny medalista biegu na 300m) oraz Dawid Gut (brązowy medalista w pływaniu na dystansie 50m stylem grzbietowym). Wyróżnieni zostali również nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Wojtczak Belniak oraz Paweł Bareja pod opieką których chłopcy odnosili sukcesy na XIX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Po wciągnięciu na maszt flagi Szkolnego Związku Sportowego oraz zapaleniu znicza, uroczystego rozpoczęcia sportowego roku szkolnego dokonała Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Pani Anna Sochacka oraz Przewodniczący Powiatowego SZS w Siedlcach Pan Lech Poduch.

Link do zdjęć:
https://photos.app.goo.gl/lTYEav9G5W78X2aB2

Link do artykułu w Tygodniku Siedleckim:
http://tygodniksiedlecki.com/t41927-zainaugurowano.sportowy.rok.szkolny.htm

f t g m