Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Koła programowania

Uwaga uczniowie zainteresowani nauką programowania!

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach oraz uczestnicy Olimpiady Informatycznej: Jakub Śliwiński i Rafał Soszyński zapraszają uczniów gimnazjów na Olimpijskie Kółko Informatyczne zajęcia prowadzone we współpracy z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu "Programowanie z Olimpiadą Informatyczną - od zera do mistrzostwa"
Celem zajęć jest wprowadzenie do programowania w języku C/C++, zapoznanie z metodami rozwiązywania zadań konkursowych, sposobami testowania programów i przygotowanie do rozwiązywania zadań z Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów (OIG) oraz Olimpiady Informatycznej (OI) 
Zajęcia skierowane są do uczniów gimnazjów, których interesuje informatyka, chcą rozwijać swoje zainteresowania programistyczne. Nie wymagana jest żadna wiedza programistyczna, zajęcia będą rozpoczynały się od podstaw. 

Terminy zajęć: 4 godziny lekcyjne w soboty co 2 tygodnie. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia rozpoczynają się 22 listopada 2014 roku o godzinie 9.00.
Dalszy  plan zajęć zostanie przedstawiony na pierwszym spotkaniu. Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się w formie stacjonarnej, na których omawiane i rozwiązywane są zadania programistyczne. Po zajęciach uczniowie otrzymują 
zadania do wykonania on-line w terminie do następnych zajęć. 
Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli I LO oraz uczestników i finalistów Olimpiady Informatycznej. 
Zainteresowanych uczniów prosimy o rejestrację na stronie www.prus.siedlce.pl.

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m