Copyright 2017 - Custom text here

Witamy w nowym roku szkolnym 2015-2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 - 2016

1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. O godzinie 8.30 w kościele pw. Bożego Ciała w Siedlcach odbyła się Msza Św., a następnie o 9: 30 w hali sportowej szkoły rozpoczęła się główna uroczystość, przygotowana przez Samorząd Uczniowski (opiekun p. Elżbieta Harasimiuk). Jako pierwszy przemówił dyrektor gimnazjum, p. Janusz Dudewicz. Szczególnie serdecznie przywitał on uczniów klas pierwszych, a później wszystkich zgromadzanych. Następnie zostali przedstawieni wychowawcy poszczególnych klas. Po tym odbyła się krótka część artystyczna, w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego (opiekun p. Maciej Turkowski).

[Materiał zdjęciowy uroczystości]

 

Udział uczniów PG 4 w akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

Współpraca naszych uczniów z Bankiem Żywności w ramach akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła podjęła po raz kolejny, współpracę z Bankiem Żywności w Siedlcach. Współpraca polega na udziale w akcjach zbiórki żywności pod hasłem „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”. Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani A. Czapskiej i p. Iwony Prokop włączają się w walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce, zbierając produkty spożywcze w sklepach: Biedronka i Topaz na ulicy Warszawskiej.

W dniach 25 i 26 września 2015r. w zbiórce uczestniczyły klasy 2 d, 3 a, 3 b oraz 3 d.

 

Zdjecia

 

 

Ślubowanie klas I 2015

Ślubowanie klas I '2015

Ślubowanie        8 października młodzież klas pierwszych została zaprzysiężona na uczniów Publicznego Gimnazjum nr 4 w Siedlcach. Na uroczystość oprócz pierwszoklasistów przybyli  również ich rodzice.  Po krótkim wystąpieniu dyrektora szkoły nastąpił najważniejszy punkt programu. W obecności grona pedagogicznego i licznie przybyłych gości przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Obiecali godnie reprezentować swoje gimnazjum, okazywać empatię rówieśnikom oraz rzetelnie się uczyć.

Dalszym punktem programu był poetycki montaż, na który składały się wiersze w wykonaniu uczniów klas pierwszych oraz piosenki z repertuaru zespołu p. Maćka Turkowskiego. Efektownej całości dopełnił występ szkolnego chóru dziewczęcego pod kierunkiem p. Dariusza Różańskiego. Subtelnym akcentem uroczystości było wręczenie białych róż wychowawcom klas. Na zakończenie dyrektor szkoły, jeszcze raz  skierował do uczniów słowa otuchy, zapewniając ich, iż zawsze znajdą u niego niezbędną pomoc. Wypowiedź ta wymalowała na twarzach pierwszoklasistów radość i uśmiech. Po uroczystości klasy pierwsze zostały poproszone do wspólnego zdjęcia, ·które ma być pamiątką  rozpoczęcia nowej drogi.

Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w naszej szkole!

[Relacja zdjęciowa p. Paweł Bareja]

Otrzęsiny - 2015

Otrzęsiny '2015

Otrzęsiny

         Wzorem lat ubiegłych, 30 września miała miejsce w naszej szkole zabawa, popularnie nazywana "otrzęsinami". Jak zwykle przygotował ją Samorząd Uczniowski pod opieką p. Elżbiety Harasimiuk. Imprezę rozpoczął występ muzycznego zespołu szkolnego, który zaśpiewał piosenkę Czerwonych Gitar pt. "Baw się razem z nami". Następnie poszczególne klasy dokonały autoprezentacji. Uczniowie w dowcipny sposób podkreślali w nich swoje najlepsze cechy. Po zabawnym występie "pierwszacy" mogli zweryfikować swoje umiejętności, biorąc udział w licznych  konkursach, które umożliwiały zdobycie drobnej nagrody. Przed ostatnim konkursem, polegającym na zareklamowaniu wybranego produktu, zagrał nasz absolwent, Marcin Wardak. Mimo wspaniałego muzycznego popisu Marcina oraz bardzo zabawnych prezentacji, ciekawych konkursów i tak największą furorę zrobiła dyskoteka szkolna.
Ale czy można się temu dziwić...?

[Tu znajdziesz fotograficzną relację z tej imprezy, którą wykonał dla Was p. Paweł Bareja]

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

akademia z okazji DN13 października na 5. godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość, oprócz licznie zgromadzonej młodzieży, przybyli nauczyciele, pracownicy administracji oraz basenu. Zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć humorystyczną opowieść teatralną ukazującą rozmaitość uczniowskich osobowości, które znaleźć można w każdej szkole. Inscenizację przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Iwony Szpury Łukasiuk. Nie zabrakło również popisów recytatorskich i pięknej muzyki.

Dyrektor gimnazjum podziękował wszystkim za dotychczasową pracę, jednocześnie podkreślił rolę nauczyciela w kształtowaniu młodego człowieka. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pracownikom szkoły drobne upominki wykonane przez uczniów z koła technicznego. [Materiał zdjęciowy z tego wydarzenia przygotował  p. P. Bareja]

f t g m