Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wydarzenia

Co ciekawego dzieje się w szkole?

 

WSPÓŁPRACA PG 4 Z BANKIEM ŻYWNOŚĆI

W dniu 17 października 2014r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu miejskim z okazji Światowego Dnia Żywności. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Nie marnuj warzyw i owoców”. Wzorem lat ubiegłych nasze gimnazjum podjęło, współpracę z Bankiem Żywności w Siedlcach. Efektem tej współpracy jest udział młodzieży w akcjach zbiórki żywności pod hasłem „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”. Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani A. Czapskiej i p. Iwony Prokop włączają się w walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce, zbierając produkty spożywcze w sklepach: Biedronka i Topaz na ulicy Warszawskiej. W tym roku zbiórka żywności odbyła się w dniach 3-4 października

 


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWZYCH

16 października odbyła się uroczystość ślubowania. Przewodniczący klas pierwszych w obecności Dyrekcji Szkoły, Rady Pedagogicznej, zaproszonych gości, koleżanek i kolegów, złożyli przysięgę bycia godnymi uczniami swojej szkoły. Uroczystość uświetniły popisy recytatorskie, występy zespołu muzycznego oraz chóru gimnazjalnego. Więcej informacji wkrótce.

 

 

 

 

 


NAGRODY DLA NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI I PROZY KAROLA WOJ TYŁY JANA PAWŁA II SŁOWO DAR I TAJEMNICA

16 października 2014 r. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbył się XII KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KAROLA WOJTYŁY – JANA PAWŁA II "Słowo - dar i tajemnica". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice wyłonione w drodze szkolnych eliminacji. A oto wynik ich występu:
  • Aleksandra Gryczka z Id - II miejsce
  • Wiktoria Wonschik z IIIe - wyróżnienie
  • Wikroria Szysz z IIb - wyróżnienie
GRATULUJEMY!!!

 


ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

10 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O 11.50 wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie grupa kabaretowa pod kierunkiem pani Ireny Petz we współpracy z zespołem muzyczno-wokalnym pana Macieja Turkowskiego zaprezentowała program zawierający nieco gorzkie scenki z pracy nauczyciela osłodzone skeczami o charakterze absurdu. Wszystko okraszone wpadającymi w ucho piosenkami. Całości dopełniła interesująca dekoracja autorstwa pana Piotra Kozaka i jego uczniów. Rzęsiste brawa i szczery śmiech publiczności świadczyły o tym, że pokaz przypadł wszystkim do gustu. A oto zdjęcie prawie wszystkich autorów sukcesu. [Galeria zdjęć]

 

 

 


WIEMY, KTO RZĄDZI!

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 1 października 2014 r. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły głosowali na swojego faworyta. Spośród 21 kandydatów wybrano dziewięciu członków Rady . Największą ilość głosów uzyskali następujący uczniowie: Bryńczak Katarzyna - przewodnicząca Barancewicz Julia - zastępca przewodniczącej Kozłowski Dominik - zastępca przewodniczącej Członkowie Rady: Buszko Maciej Charuta Martyna Kamecka Maja Posiadała Izabela Prokop Zuzanna Szymański Jan Gratulujemy zwycięzcom! Nowej Radzie SU życzymy kreatywności, owocnej pracy oraz samych dobrych pomysłów. [Galeria zdjęć z wyborów]

 

 

 

 


OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

W ostatni poniedziałek września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tzw. "Otrzęsinach", przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Spotkanie, które miało charakter zabawy, odbywało się w sali parkietowej. Pierwszoklasiści mieli okazję lepiej wzajemnie się poznać, prezentując swoje talenty i umiejętności. Wszystkich przybyłych na tę niebanalną uroczystość przywitał Czarodziej - Dobrodziej, który w tym dniu zastępował tradycyjnego Ducha Szkoły. On to właśnie kierował przebiegiem całej imprezy. Zachęcał do prezentacji, losował różne konkurencje, wskazywał zwycięzców. Często posiłkował się wróżkami, które z uśmiechem i gracją wypełniały wszelkie jego polecenia. Reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w czterech różnych konkursach. Największe emocje wzbudził konkurs "Szalony artysta", który polegał na zaśpiewaniu określonej piosenki. Również taniec w parach sprawił wiele radości. tym bardziej, że tańczący na sygnał uczennicy prowadzącej konkurs musieli zmieniać figury, a były one naprawdę trudne. Wymagały od par zręczności i sprawności fizycznej. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Zakończyło się przemówieniem Dyrektora Szkoły p. J. Dudewicza, który wręczył uczniom poszczególnych klas pierwszych dyplomy i kroniki, aby mogli w nich opisać to niezwykłe wydarzenie. [Zaprazamy do obejrzenia galerii szkolnej]

 


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM GIMNAZJUM

Jak zwykle "Dzień Chłopaka" obchodziliśmy 30 września. W tym roku był on niebanalny., zaskoczył męską część społeczności uczniowskiej. Dziewczyny bowiem stanęły na wysokości zadania, przygotowując chłopakom nie tylko życzenia, ale również słodkie niespodzianki - babeczki. Miały nie lada zadanie - musiały upiec 250 babeczek. Okazały się wspaniałymi piekarkami, o czym świadczyły zadowolone miny zarówno młodszych, jak i starszych chłopaków. Miejmy nadzieję, że ten dzień na długo zagości w pamięci naszych mężczyzn.

 


NASI STYPENDYŚCI

W gronie uczniów PG4 znaleźć można wiele osób, którzy  osiągają wysokie wyniki w nauce, reprezentują szkołę w różnorodnych rozgrywkach sportowych, zdobywają czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych i artystycznych organizowanych na terenie miasta, województwa, a nawet Polski. Przynoszą chlubę naszej szkole. Cieszymy się, że wywodzą się właśnie spośród naszej braci uczniowskiej. Jesteśmy z nich dumni. Trzymamy za nich kciuki, by dalej odnosili sukcesy.
Wysiłek i trud, który wkładają uczniowie, by znaleźć się w grupie najzdolniejszej młodzieży w Siedlcach, został doceniony przez władze miasta, przyznaniem stypendiów za drugi semestr roku szkolnego 2013/2014.
 
W gronie stypendystów  pierwszego stopnia znaleźli się:

1.    Krasuski Kacper – kl. 2 a
2.    Jurzyk Kornel – kl. 2 d
3.    Gajowniczek Klaudia – kl. 3 e

Natomiast stypendia drugiego stopnia przyznano następującym uczniom:
1.    Bajera Jakub – kl. 2 d
2.    Prokop Zuzanna – kl. 2 d
3.    Czech Agata – kl. 3 a
4.    Kopański Marcin – kl. 3 b
5.    Biardzka Julia –kl. 3 e
6.    Chmielak Katarzyna – kl. 3 e
7.    Czaplicka Adrianna – kl. 3 e
8.    Roguska Eliza – kl. 3 e
9.    Skolimowska Jagoda – kl. 3 e
10.  Sidor Natalia – kl. 3 f
11.  Czorniej Klaudia – kl. 3 g

Zarówno wśród najwyższych stypendystów, jak i tych drugiego stopnia spora grupa uczniów -  to dziś już absolwenci naszego gimnazjum. Szkoda, że opuścili już nasze mury, ale życzymy im jak najlepszych wyników w nowych szkołach. Odwiedzajcie na!. Jesteście tu zawsze mile widziani!

Absolwenci
Stypendia I stopnia Stypendia II stopnia
1.    Bielińska Luiza
2.    Harke Oliwia
3.    Olszewska Eliza
4.    Piechowicz Paulina
5.    Wojcieszuk Oliwia
1.    Chromińska Julia
2.    Ferens Aleksander
3.    Folwarski Jakub
4.    Jędrzejewicz Aleksandra
5.    Kicińska Maria
6.    Kinowska Małgorzata
7.    Kordys Maciej
8.    Kosieradzki Dawid
9.    Kostanta Daria
10.    Kowalczyk Klaudia
11.    Łukasiuk Aleksandra
12.    Maciejewska Anita
13.    Pawlak Jacek
14.    Pietrasik Konrad
15.    Podgórzak Michał
16.    Porębska Natalia
17.    Raczko Karolina
18.    Walczuk Julian
19.    Wardak Marcin
20.    Wąsak Ewelina
21.    Włodarczyk Klaudia
22.    Wódka Małgorzata
23.    Ziemińska Aleksandra

 


KAMPANIA  WYBORCZA W NASZEJ SZKOLE RUSZYŁA PEŁNĄ PARĄ

We wrześniu cała nasza społeczność uczniowska przygotowuje się do demokratycznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, zgodnie z „Kalendarzem Wyborczym”, wybierają swoich przedstawicieli. Którzy z nich uzyskają największe poparcie, a tym samym wejdą w skład Rady Samorządu Uczniowskiego, dowiemy się już niebawem, bo 1 października 2014 r.  

KALENDARZ WYBORCZY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

10 września - powołanie Komisji Wyborczej Samorządu Uczniowskiego
10 -17 września - agitacja w klasach
18 września - zamknięcie list wyborczych do Rady Samorządu Uczniowskiego
18 - 26 września  - kampania wyborcza w szkole
29 września przygotowanie kart wyborczych
30 września -  przygotowanie lokalu wyborczego
1 października - wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
2 października - ogłoszenie wyników do Rady Samorządu Uczniowskiego


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI JEDNOSTKI STRZELECKIEJ

     11 września uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej "Strzelec''. Młodzież gimnazjalna z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowieści o historii organizacji. Dzięki filmowej prezentacji nasi uczniowie mogli poznać, czym zajmują się "Strzelcy", jakie umiejętności zdobywają, jak spędzają wolny czas.

 


ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!

      rozpoczecie    

Pierwszy dzwonek, obwieszczający rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, zabrzmiał w naszym gimnazjum 1 września o godzinie 10:00. Wówczas to rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
z niecierpliwością oczekiwali na przemówienie Dyrektora Szkoły pana Janusza Dudewicza. Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu wyraził radość z powodu powrotu młodzieży do szkoły. Wszystkim życzył sukcesów i powodzenia. Szczególne serdeczne słowa skierował do uczniów klas pierwszych, zapewniając, iż dołoży wszelkich starań, aby ich edukacja przebiegała w atmosferze przyjaźni i spokoju. Ponadto w swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń sprzed 75 lat, kiedy to rozpoczęła się II wojna światowa i młodzież została pozbawiona możliwości kształcenia się.

Akademię zakończył występ zespołu muzycznego. Szkolni artyści wykonali kilka refleksyjnych pieśni. [Galeria zdjęć]

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m