Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Nagrodzeni   24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Wydarzenie przygotowały: p. I. Rozbicka, p. M. Lasocka, p. E. Harasimiuk. Tegoroczna uroczystość trwała dłużej niż zwykle, za sprawą dużej ilości nagród, które wypracowali sobie tegoroczni gimnazjaliści z PG 4. Podkreślić należy, że liczną grupę stanowili uczniowie ze średnią pięć i powyżej. Wśród nagrodzonych byli również laureaci konkursów wiedzowych, artystycznych i sportowych. Miłym akcentem dla rodziców było wręczenie im przez Dyrektora szkoły listów gratulacyjnych.
Jednym z elementów uroczystości było zaprzysiężenie pocztu oraz przekazanie sztandaru szkoły, kolejnym podziękowania skierowane do pedagogów od kończących gimnazjum, następnie pożegnanie trzecioklasistów. Było podsumowanie całorocznych konkursów: "Konkurs o Puchar Dyrektora Szkoły", "Konkurs zbiórki plastikowych nakrętek". Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli humorystyczną scenkę z życia szkoły, wysłuchali zespołu muzycznego oraz chóru dziewczęcego z PG4. Następnie młodzież udała się do wyznaczonych sal, gdzie nastąpiło wręczenie dyplomów oraz świadectw wieńczących rok szkolny 2015/2016. [Galerię przygotował p. P. Bareja]

Bal gimnazjalny 2016

Poloneza czas zacząć - bal gimnazjalny

Bal17 czerwca szkolna hala sportowa została udekorowana girlandami czerwono - niebieskich balonów
i zamieniła się w salę balową. Głównymi bohaterami tego niezwykłego wieczoru byli uczniowie klas trzecich. Na początku głos zabrał Dyrektor szkoły, dalej przedstawicielka Rady Rodziców, a następnie ksiądz. Po przemowach popłynęły dźwięki poloneza i na halę wkroczyli tancerze - młodzież naszego gimnazjum. Choreografię tegorocznego tańca przygotował p. C. Figarski.  Na parkiecie młodzież prezentowała się wspaniale, a wykonywane przez nią figury wzbudzały burzę oklasków wśród zgromadzonej publiczności: nauczycieli i rodziców.  Popisy trzecioklasistów trwały dobrych kilka minut.
Dalsza część imprezy przebiegała w typowo młodzieżowych rytmach.  Sale lekcyjne, zamienione tego dnia w sale bankietowe, tętniły  gwarem. Nie brakowało przeróżnych smakołyków, a menu uzależnione było od gustów młodych ludzi. Bal trwał do późnych godzin wieczornych i przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. [Galerię opracował p. P. Bareja]

Podsumowanie pracy zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej

Podsumowanie pracy zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej "Byle do piątku" w roku szkolnym 2015/2016

Od dwóch lat nasze gimnazjum przygotowuje internetową gazetę w oparciu o platformę Junior Media. Jest to "edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży świata mediów oraz udostępnienie szkołom i placówkom kulturalno-oświatowym narzędzia do tworzenia gazetek" [Link].

Opiekunem redakcji jest p. Iwona Pabich. W bieżącym roku szkolnym zostało przygotowanych osiem numerów miesięcznika o nazwie "Byle do piątku". W roku 2015/2016 zespół redakcyjny gazety działał w następującym składzie:

II semestr:

 • Wiktoria Szysz kl. 3B
 • Julia Kaszczyc kl. 3A
 • Klaudia Ksionek kl. 3A
 • Maja Orzyłowska kl. 3A
 • Klaudia Walczuk kl. 3A
 • Edyta Korycińska kl. 3A
 • Kinga Nawrocka kl. 3A
 • Weronika Okuniewska kl. 2E

I semestr:

 • Walczuk Klaudia kl. 3A
 • Wiktoria Szysz z kl. 3B
 • Martyna Uziębło kl. 3B
 • Zofia Gołąbek kl. 3B
 • Natalia Porębska kl. 3B
 • Angelika Tyszkiewicz kl. 3E
 • Weronika Sędzimierz kl. 3E
 • Weronika Okuniewska kl. 2E

Wszystkim redaktorom, szczególnie odchodzącym uczniom klas trzecich składam serdeczne podziękowanie za poświęcony czas i wysiłek włożony w zbieranie informacji, przygotowywanie artykułów, opisywanie zdarzeń. To dzięki Wam nasza gazeta mogła istnieć. Uczniów obecnych klas drugich i pierwszych zapraszam do współpracy w nowym roku 2016/2017.

Tegoroczne numery gazet:

R. N. Iwona Pabich

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2016

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2016

szkoła – miasto- województwo

zakres szkoła miasto województwo
j. polski 73,5 72,2 72,6
historia 59,1 58,3 58,7
przedmioty przyrodnicze 57,6 54,8 54
j. angielski
p. podstawowy
72,6 68,8 67,8
j. angielski
p. rozszerzony
52,8 50 49,4
j. niemiecki
p. podstawowy
62,6 70,5 56,5

Ralacja z pikniku rodzinnego

Relacja z pikniku rodzinnego

Laureaci konkursu11 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny pod patronatem prezydenta miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego.  Imprezę przygotowała Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 4, we współpracy ze Stowarzyszeniem GLOB.  Do udziału w pikniku zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, Komendy Policji w Siedlcach, Komendy Straży Pożarnej, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły oraz rodzice i młodzież z gimnazjum.  Pierwszym punktem programu było wystąpienie przedstawiciela policji, który poprowadził wykład dotyczący problemu uzależnień wśród młodzieży i dorosłych.  Kolejnym elementem było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom następujących konkursów: ekologicznego pt. „Dobre Rady na Odpady” (zbiórka makulatury), plastycznego pt. „Siedlce Wczoraj i Dziś”.
Następnie, publiczność wysłuchała utworów wokalno – instrumentalnych wykonanych przez zespół muzyczny z PG 4 (opiekun - pokazy OSPp. M. Turkowski) oraz dwóch pieśni w wykonaniu chóru szkolnego „CANZONA” pod dyrekcją p. D. Różańskiego.  Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej na szkolnym Orliku. Na terenach rekreacyjnych przy gimnazjum odbył się także pokaz wozu strażackiego i typowych manewrów, wykonywanych przez OSP podczas akcji ratunkowych.
Równocześnie przez cały czas trwania imprezy działał punkt odbioru elektrośmieci, którego opiekunką była p. E. Pilich. Do punktu tego przywożono wiele niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, baterii w zamian za zielone, świerkowe sadzonki. Podczas pikniku była możliwość wspólnego zagrania w gry stolikowe: warcaby, szachy oraz angielskie scrable. ElektroNad tą częścią czuwały p. A. Gut i p. M. Wojdyna. Kulminacyjnym elementem  imprezy był poczęstunek na świeżym powietrzu, na który składały się dania z grilla, sałatki warzywne oraz ciasta i słodycze.  Piknik, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, upłynął w miłej, radosnej atmosferze.  Była to pierwsza, tak duża  impreza przygotowana z myślą o lokalnym środowisku. Mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i w kolejnych latach będzie możliwość powtórzenia pikniku.

[Trochę zdjęć tutaj]

[Ten materiał zdjęciowy przygotował p. Paweł Bareja]

 

relacjonowała: Iwona Pabich

Zakończenie tegorocznej edycji Mistrzów Kodowania

Zakończenie tegorocznej edycji Mistrzów Kodowania w PG 4

W piątek, 10 czerwca uczestnicy tegorocznej III edycji ogólnopolskiego projektu „Mistrzowie Kodowania” spotkali się w czytelni szkolnej, by w miłej atmosferze, podsumować całoroczną pracę. Uroczystość zorganizowały opiekunki programu: p. I. Pabich oraz p. M. Kogut.  Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie najważniejsze dokonania i wydarzenia, które miały miejsce w tym roku szkolnym oglądając prezentację multimedialną pt. „ Mistrzowie Kodowania – przeżyjmy to jeszcze raz!”. Następnie dyrektor szkoły p. Janusz Dudewicz wręczył uczestnikom dyplomy.  Przy ciastku i herbatce p. dyrektor, opiekunki programu oraz młodzież wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach nie tylko tych informatycznych.  Z nutką żalu musieliśmy pożegnać uczniów klas trzecich, którzy wspaniale wspomagali nasze akcje. Mamy jednak nadzieję, że obecni drugoklasiści przejmą pałeczkę i chętnych do podejmowania różnych działań w przyszłym roku nie zabraknie. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko tych uzdolnionych informatycznie, do udziału w kolejnych edycjach programu.

[Materiał zdjęciowy opracowała p. M. Kogut]

Zbiórkia elektroodpadów

Zbiórkia elektroodpadów

Zbiórka elektrośmieci w Publicznym Gimnazjum nr 4 zakończona sukcesem!

Od 16 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję pozbyć się bezpłatnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii . Niepotrzebny sprzęt, który nie zalega już w domach, nie trafi na przypadkowe wysypisko lub na złom. Sprzęt ten będzie w fachowy sposób zutylizowany. [Czytaj dalej]

Posumowanie konkursu „Dobre rady na odpady"

Posumowanie konkursu „Dobre rady na odpady"


Podczas trwającej na przełomie maja i czerwca  br. akcji zebrano ogółem 1 912 kg makulatury. W konkursie pod patronatem ZAKŁADU UTYLIZACJI ODPADÓW udział wzięło 12 klas. Nagrody pieniężne ufundowane przez ZUO zostaną przeznaczone przez zwycięskie klasy na cele kulturalne. [Czytaj dalej]

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016

W marcu bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie Kangur Matematyczny. Najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:

Kadet - klasa I gimnazjum

Chojecki Maciej - wynik bardzo dobry

Pleszczyński Maksymilian - wyróżnienie

Sobiczewska Weronika - wyróżnienie

Kadet - klasa II gimnazjum

Klepacki Piotr - wynik bardzo dobry

Maciak Karolina - wyróżnienie

Arct Julia - wyróżnienie

Czech Anita - wyróżnienie

Junior - klasa III gimnazjum

Prokop Zuzanna - wynik bardzo dobry

Sidor Paulina - wyróżnienie

Pleszczyński Michał - wyróżnienie

Jurzyk Kornel - wyróżnienie

Krasuski Kacper - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Święto szkoły

Święto szkoły

PG424 maja obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele Bożego Ciała. Kolejnym elementem była akademia, przygotowana przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem p. E. Harasimiuk oraz p. E. Zwolińskiej. Uroczystość uświetnił jak zwykle występ chóru szkolnego pod dyrekcją p. D. Różańskiego oraz zespół wokalno - instrumentalny.
Relacja z wydarzenia już wkrótce.
[Materiał zdjęciowy przygotował p. P. Bareja]

Drugie Śniadanie Gimnazjalisty

Drugie Śniadanie Gimnazjalisty

Drugie śniadanie19 maja odbyła się w naszej szkole akcja pt. Drugie Śniadanie Gimnazjalisty. Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, miała zwrócić uwagę młodzieży na sposób odżywiania oraz podnieść ich wiedzę na temat zdrowego jadłospisu. [Materiał zdjęciowy przygotował p. P. Bareja]

"Złote Pasmo" dla chóru z PG 4

Kolejny sukces chóru CANZONA w Lublinie

21 maja 2016 roku chór CANZONA z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Siedlcach pod dyrekcją p. D. Różańskiego brał udział w Konkursie Chórów działających w projekcie Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Nasze uczennice otrzymały "Złote Pasmo" uzyskując najwyższą punktację wśród chórów gimnazjalnych.

Chórzystkom serdecznie gratulujemy!

Scratch Day

Scratch Day w PG 4

Scratch Day w PG 4Piątek, 13 maja był w naszym gimnazjum dniem programowania. Wydarzenie przygotowały i przeprowadziły razem z członkami koła informatycznego nauczycielki: Iwona Pabich oraz Małgorzata Kogut. Impreza została zorganizowana w ramach ogólnoświatowej akcji promującej naukę programowania tzw. Scratch Day.  W godzinach 8:55-15:30 w obu pracowniach komputerowych zajęcia prowadzili  gimnazjaliści z klas drugich i trzecich, uczestnicy programu Mistrzowie Kodowania.  Młodzi instruktorzy uczyli swoich rówieśników, jak samodzielnie zaprogramować ciekawą grę zręcznościową lub grę edukacyjną do nauki języków obcych. W trakcie trwania imprezy drogą internetową nawiązaliśmy połączenie z koordynatorem projektu w Polsce, gdzie za pomocą wideokonferencji pokazaliśmy innym uczestnikom Scratch Day, jak wygląda to wydarzenie w naszym gimnazjum. Było to ciekawe doświadczenie. Będąc online niektórzy uczniowie mieli okazję powiedzieć kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach, a prowadzący o swoim doświadczeniu ze scratchem.


Scratch Day w PG 4
Przygotowanie i przekazanie wiedzy koleżankom i kolegom wymagało dużego wysiłku ze strony młodych instruktorów, dlatego panie Iwona i Małgosia, przygotowały w czytelni szkolnej słodki poczęstunek, umożliwiając tym samym chwilę odpoczynku przy ciastku i herbatce.

Impreza bardzo podobała się uczniom zarówno tym, którzy prowadzili zajęcia, jak również tym, którzy w nich uczestniczyli. Jedni mogli podzielić się swoją wiedzą, drudzy skorzystać z doświadczenia i umiejętności swoich koleżanek i kolegów.

[Galerię zdjęciową przygotowała p. Małgosia Kogut]

 

Targi edukacyjne

Targi Edukacyjne

Dnia 6 maja 2016 r. w ramach obchodów Jarmarku Św. Stanisława odbyły się w Siedlcach Targi Edukacyjne. Wzorem lat ubiegłych szkoły promowały się zarówno na scenie, jak i w tzw. namiotach edukacyjnych.
Zespół instrumentalno-wokalny PG 4 w składzie: Milena Nikiforuk, Zuzanna Prokop, Wiktoria Szysz, Julia Arzt i Jan Szymański zaprezentował, przygotowane pod opieką p. Macieja Turkowskiego, utwory pt. "Naszej przestrzeni" oraz "Z tylu chmur".

 

 


W namiocie wyeksponowaliśmy wystawę fotograficzną ukazującą najważniejsze wydarzenia z życia i działalności Publicznego Gimnazjum nr 4 oraz barwnie ilustrowaną kronikę. Zaprezentowaliśmy także odwiedzającym nasze stoisko najwyższe osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016 oraz zdobyte medale i puchary. W promocję szkoły żywo zaangażowali się uczniowie rozdając foldery i opowiadając siedlczanom o naszej szkole. Stoisko na Targi Edukacyjne przygotowali: Izabela Wróbel, Anna Stąsiek we współpracy z Małgorzatą Wojdyną, Piotrem Białym i Cezarym Figarskim.

Dzień otwarty w PG 4 - promocja

Promocja szkoły

     26 kwietnia (wtorek) gościliśmy pedagogów  oraz uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 10. Impreza została zorganizowanaw ramach promocji gimnazjum.  Nad całością czuwała pani M. Pieciukiewicz, a wspomagali ją:  I. Pabich, A. Gut, A. Purzycka, E. Flanczewska, M. Bielecka, M. Lasocka, I. Stępień, nauczyciele bibliotekarze oraz inni nauczyciele zaangażowani w organizację uroczystości. W części parkietowej, gdzie odbywały się występy, zostały wystawione prace gimnazjalistów z dziedziny plastyki oraz techniki. Zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną, która ilustrowała najważniejsze osiągnięcia gimnazjalistów oraz najciekawsze wydarzenia z życia szkoły. Wystąpił zespół muzyczny pana Macieja Turkowskiego. Znajomością języków obcych wykazali się gimnazjaliści przedstawiając humorystyczne skecze w języku niemieckim pt. "Grunwald" oraz w języku angielskim "At big eyes restaurant". Umiejętności wokalno - muzyczne  zaprezentował zwycięzca tegorocznej VI edycji szkolnego programu "Mam Talent" - tercet "Pacca Chacula". promocja 2016Próbkę swojej działalności przedstawili uczniowie koła informatycznego, którzy zaprosili szóstoklasistów do przetestowania gier edukacyjnych samodzielnie wykonanych w ramach projektu Mistrzowie Kodowania (opiekun: p. I Pabich oraz p. M. Kogut). Nie zabrakło również tańca nowoczesnego w wykonaniu szkolnego zespołu cheerleader (opiekun p. I Stępień).
Jak przystało na mistrzów, wspaniale zaprezentował się chór PG4. Wykonał on dwa utwory z koncertu finałowego "Walt Disney w piosence", w którym to koncercie, w filharmonii szczecińskiej, brały udział nasze dziewczęta pod kierunkiem p. D. Różańskiego.

    Elementem podsumowującym całą uroczystość było wystąpienie wicedyrektor szkoły p. Hanny Witkowskiej.  W skierowanych do szóstoklasistów słowach podkreśliła miłą, przyjazną atmosferę panującą
w szkole, różnorodne możliwości rozwijania zainteresowań uczniów zarówno wiedzowych, sportowych jak i artystycznych.

[Zapraszamy do galerii p. Gosi]

[Zapraszamy do galerii p. Pawła]

Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w PG 4

     Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku szkolnym był niezwykle radosny i dostarczył wielu estetycznych wrażeń. W godzinach przedpołudniowych odbyła się VI edycja szkolnego programu "Mam Talent". W konkursie wystąpiło dwunastu wykonawców. Wszyscy reprezentowali tę samą dziedzinę sztuki - muzykę.

Artyści grali na gitarze, śpiewali solo, w duetach, a nawet tercetach. Występy oceniło jury pod kierunkiem pana dyrektora Janusza Dudewicza, doświadczonego muzyka, gitarzysty. Zwycięzcą VI edycji programu "Mam Talent" został tercet "Pacca Chacula", w skład którego wchodzą: Marta Berczyńska, Urszula Troć i Michał Filipek - uczniowie klasy IB.

     Po konkursie uczniowie klas II i III obejrzeli spektakl teatralny "Skąpiec" w wykonaniu artystów z Białegostoku. Natomiast uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się do kina na film "Bogowie Egiptu".

 [Reportaż zdjęciowy przygotował p. Paweł Bareja]

 

 

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

18 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach Aleksandra Gryczka,  Marta Berczyńska i Weronika Sokołowska reprezentowały nasze gimnazjum w eliminacjach miejskich XII Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Między Wierszami". 

Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy reprezenci siedleckich gimnazjów doskonale przygotowani, tym większe gratulacje dla Oli Gryczki, która otrzymała wyróżnienie. :-) 

KONKURS "MIĘDZY WIERSZAMI" 2016

Konkurs "MIĘDZY WIERSZAMI"

Dnia 14 marca 2016 r. w czytelni Publicznego Gimnazjum nr 4 w Siedlcach odbyły się szkolne eliminacje do XII Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Między Wierszami”.

[Więcej]

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych w PG 4

     9 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń szkolnych korytarzy oraz drzwi pracowni zajęły plakaty informacyjne dotyczące krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Nie zabrakło różnorodnych konkursów i przedstawień. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe, biorąc udział w muzycznym karaoke. Wykazywali się wiadomościami w konkursie pt. "Co wiesz o Szwajcarii?".
Jednym z punktów programu była inscenizacja - skecz pt. "Grunwald"
oraz "At big eyes restaurant"

 

 

[Relacja zdjęciowa - p. Paweł Bareja] 

[ Relacja zdjęciowa - p. Małgorzata Kogut]

[Tu obejrzysz film z imprezy -  autor p. A. Purzycka]

[Następny filmik z Dnia Języków Obcych- autor p. Anna Purzycka]

f t g m