Copyright 2017 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Nagrodzeni   24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Wydarzenie przygotowały: p. I. Rozbicka, p. M. Lasocka, p. E. Harasimiuk. Tegoroczna uroczystość trwała dłużej niż zwykle, za sprawą dużej ilości nagród, które wypracowali sobie tegoroczni gimnazjaliści z PG 4. Podkreślić należy, że liczną grupę stanowili uczniowie ze średnią pięć i powyżej. Wśród nagrodzonych byli również laureaci konkursów wiedzowych, artystycznych i sportowych. Miłym akcentem dla rodziców było wręczenie im przez Dyrektora szkoły listów gratulacyjnych.
Jednym z elementów uroczystości było zaprzysiężenie pocztu oraz przekazanie sztandaru szkoły, kolejnym podziękowania skierowane do pedagogów od kończących gimnazjum, następnie pożegnanie trzecioklasistów. Było podsumowanie całorocznych konkursów: "Konkurs o Puchar Dyrektora Szkoły", "Konkurs zbiórki plastikowych nakrętek". Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli humorystyczną scenkę z życia szkoły, wysłuchali zespołu muzycznego oraz chóru dziewczęcego z PG4. Następnie młodzież udała się do wyznaczonych sal, gdzie nastąpiło wręczenie dyplomów oraz świadectw wieńczących rok szkolny 2015/2016. [Galerię przygotował p. P. Bareja]

Bal gimnazjalny 2016

Poloneza czas zacząć - bal gimnazjalny

Bal17 czerwca szkolna hala sportowa została udekorowana girlandami czerwono - niebieskich balonów
i zamieniła się w salę balową. Głównymi bohaterami tego niezwykłego wieczoru byli uczniowie klas trzecich. Na początku głos zabrał Dyrektor szkoły, dalej przedstawicielka Rady Rodziców, a następnie ksiądz. Po przemowach popłynęły dźwięki poloneza i na halę wkroczyli tancerze - młodzież naszego gimnazjum. Choreografię tegorocznego tańca przygotował p. C. Figarski.  Na parkiecie młodzież prezentowała się wspaniale, a wykonywane przez nią figury wzbudzały burzę oklasków wśród zgromadzonej publiczności: nauczycieli i rodziców.  Popisy trzecioklasistów trwały dobrych kilka minut.
Dalsza część imprezy przebiegała w typowo młodzieżowych rytmach.  Sale lekcyjne, zamienione tego dnia w sale bankietowe, tętniły  gwarem. Nie brakowało przeróżnych smakołyków, a menu uzależnione było od gustów młodych ludzi. Bal trwał do późnych godzin wieczornych i przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. [Galerię opracował p. P. Bareja]

Podsumowanie pracy zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej

Podsumowanie pracy zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej "Byle do piątku" w roku szkolnym 2015/2016

Od dwóch lat nasze gimnazjum przygotowuje internetową gazetę w oparciu o platformę Junior Media. Jest to "edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży świata mediów oraz udostępnienie szkołom i placówkom kulturalno-oświatowym narzędzia do tworzenia gazetek" [Link].

Opiekunem redakcji jest p. Iwona Pabich. W bieżącym roku szkolnym zostało przygotowanych osiem numerów miesięcznika o nazwie "Byle do piątku". W roku 2015/2016 zespół redakcyjny gazety działał w następującym składzie:

II semestr:

 • Wiktoria Szysz kl. 3B
 • Julia Kaszczyc kl. 3A
 • Klaudia Ksionek kl. 3A
 • Maja Orzyłowska kl. 3A
 • Klaudia Walczuk kl. 3A
 • Edyta Korycińska kl. 3A
 • Kinga Nawrocka kl. 3A
 • Weronika Okuniewska kl. 2E

I semestr:

 • Walczuk Klaudia kl. 3A
 • Wiktoria Szysz z kl. 3B
 • Martyna Uziębło kl. 3B
 • Zofia Gołąbek kl. 3B
 • Natalia Porębska kl. 3B
 • Angelika Tyszkiewicz kl. 3E
 • Weronika Sędzimierz kl. 3E
 • Weronika Okuniewska kl. 2E

Wszystkim redaktorom, szczególnie odchodzącym uczniom klas trzecich składam serdeczne podziękowanie za poświęcony czas i wysiłek włożony w zbieranie informacji, przygotowywanie artykułów, opisywanie zdarzeń. To dzięki Wam nasza gazeta mogła istnieć. Uczniów obecnych klas drugich i pierwszych zapraszam do współpracy w nowym roku 2016/2017.

Tegoroczne numery gazet:

R. N. Iwona Pabich

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2016

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2016

szkoła – miasto- województwo

zakres szkoła miasto województwo
j. polski 73,5 72,2 72,6
historia 59,1 58,3 58,7
przedmioty przyrodnicze 57,6 54,8 54
j. angielski
p. podstawowy
72,6 68,8 67,8
j. angielski
p. rozszerzony
52,8 50 49,4
j. niemiecki
p. podstawowy
62,6 70,5 56,5

Ralacja z pikniku rodzinnego

Relacja z pikniku rodzinnego

Laureaci konkursu11 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny pod patronatem prezydenta miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego.  Imprezę przygotowała Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 4, we współpracy ze Stowarzyszeniem GLOB.  Do udziału w pikniku zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, Komendy Policji w Siedlcach, Komendy Straży Pożarnej, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły oraz rodzice i młodzież z gimnazjum.  Pierwszym punktem programu było wystąpienie przedstawiciela policji, który poprowadził wykład dotyczący problemu uzależnień wśród młodzieży i dorosłych.  Kolejnym elementem było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom następujących konkursów: ekologicznego pt. „Dobre Rady na Odpady” (zbiórka makulatury), plastycznego pt. „Siedlce Wczoraj i Dziś”.
Następnie, publiczność wysłuchała utworów wokalno – instrumentalnych wykonanych przez zespół muzyczny z PG 4 (opiekun - pokazy OSPp. M. Turkowski) oraz dwóch pieśni w wykonaniu chóru szkolnego „CANZONA” pod dyrekcją p. D. Różańskiego.  Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej na szkolnym Orliku. Na terenach rekreacyjnych przy gimnazjum odbył się także pokaz wozu strażackiego i typowych manewrów, wykonywanych przez OSP podczas akcji ratunkowych.
Równocześnie przez cały czas trwania imprezy działał punkt odbioru elektrośmieci, którego opiekunką była p. E. Pilich. Do punktu tego przywożono wiele niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, baterii w zamian za zielone, świerkowe sadzonki. Podczas pikniku była możliwość wspólnego zagrania w gry stolikowe: warcaby, szachy oraz angielskie scrable. ElektroNad tą częścią czuwały p. A. Gut i p. M. Wojdyna. Kulminacyjnym elementem  imprezy był poczęstunek na świeżym powietrzu, na który składały się dania z grilla, sałatki warzywne oraz ciasta i słodycze.  Piknik, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, upłynął w miłej, radosnej atmosferze.  Była to pierwsza, tak duża  impreza przygotowana z myślą o lokalnym środowisku. Mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i w kolejnych latach będzie możliwość powtórzenia pikniku.

[Trochę zdjęć tutaj]

[Ten materiał zdjęciowy przygotował p. Paweł Bareja]

 

relacjonowała: Iwona Pabich

I miejsce dla zespołu teatralnego z PG4 w XII Przeglądzie Małych Form Teatralnych

I miejsce dla zespołu teatralnego z PG4 w XII Przeglądzie Małych Form Teatralnych

Brytyjczycy uwielbiają żartować - robią to, gdy są zdenerwowani, znudzeni czy smutni. Dowcipy opowiadane są dosłownie o wszystkim, a tematy tabu niemalże nie istnieją. Angielski humor opiera się na sarkazmie, ironii, absurdzie oraz wyśmianiu samego siebie. W tej atmosferze, wzorując się na kultowych skeczach takich jak Monty Python, Mr Bean czy Benny Hill, uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 4 (Filip Dziewulski z IIIc, Martyna Charuta i Wiktoria Szysz z IIIb, Katarzyna Czarnocka z IIe, Filip Wawrecki, Konstanty Musiej i Piotr Bondarczuk z IIc, Julia Arct z IIa, Karolina Chibowska, Dominika Lemieszek i Oskar Jakimiak z Ib) pod kierunkiem p. Anety Gut, p. Edyty Flanczewskiej i p. Anny Purzyckiej przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt. „At the Big Eyes Restaurant”.
Dnia 9 czerwca 2016 roku uczniowie zdobyli I miejsce w XII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w kategorii szkół gimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.


Anna Purzycka
 

Zakończenie tegorocznej edycji Mistrzów Kodowania

Zakończenie tegorocznej edycji Mistrzów Kodowania w PG 4

W piątek, 10 czerwca uczestnicy tegorocznej III edycji ogólnopolskiego projektu „Mistrzowie Kodowania” spotkali się w czytelni szkolnej, by w miłej atmosferze, podsumować całoroczną pracę. Uroczystość zorganizowały opiekunki programu: p. I. Pabich oraz p. M. Kogut.  Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie najważniejsze dokonania i wydarzenia, które miały miejsce w tym roku szkolnym oglądając prezentację multimedialną pt. „ Mistrzowie Kodowania – przeżyjmy to jeszcze raz!”. Następnie dyrektor szkoły p. Janusz Dudewicz wręczył uczestnikom dyplomy.  Przy ciastku i herbatce p. dyrektor, opiekunki programu oraz młodzież wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach nie tylko tych informatycznych.  Z nutką żalu musieliśmy pożegnać uczniów klas trzecich, którzy wspaniale wspomagali nasze akcje. Mamy jednak nadzieję, że obecni drugoklasiści przejmą pałeczkę i chętnych do podejmowania różnych działań w przyszłym roku nie zabraknie. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko tych uzdolnionych informatycznie, do udziału w kolejnych edycjach programu.

[Materiał zdjęciowy opracowała p. M. Kogut]

Zbiórkia elektroodpadów

Zbiórkia elektroodpadów

Zbiórka elektrośmieci w Publicznym Gimnazjum nr 4 zakończona sukcesem!

Od 16 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję pozbyć się bezpłatnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii . Niepotrzebny sprzęt, który nie zalega już w domach, nie trafi na przypadkowe wysypisko lub na złom. Sprzęt ten będzie w fachowy sposób zutylizowany. [Czytaj dalej]

Posumowanie konkursu „Dobre rady na odpady"

Posumowanie konkursu „Dobre rady na odpady"


Podczas trwającej na przełomie maja i czerwca  br. akcji zebrano ogółem 1 912 kg makulatury. W konkursie pod patronatem ZAKŁADU UTYLIZACJI ODPADÓW udział wzięło 12 klas. Nagrody pieniężne ufundowane przez ZUO zostaną przeznaczone przez zwycięskie klasy na cele kulturalne. [Czytaj dalej]

Laureat konkursu fizycznego organizowanego przez SCDiDN

Laureat konkursu fizycznego organizowanego przez SCDiDN

12 maja 2016r. odbył się II konkurs fizyczny "Od energii - do materii", którego organizatorem jest SCDiDN w Siedlcach. Uczniowie naszego gimnazjum po raz pierwszy przystąpili do tego konkursu i odnieśli sukces. Uczeń klasy III a - Kacper Krasuski zajął II miejsce. Opiekunem była p. Grażyna Musiejczuk.

Niespełna miesiąc wcześniej - 29 kwietnia odbyła się XI edycja konkursu chemicznego "Z chemią w przyszłość" także organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach. Od początku trwania konkursu uczniowie naszej szkoły zajmowali czołowe lokaty. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 II miejsce zajęła uczennica klasy IIId - Zuzanna Prokop. Opiekunem była p. Maria Paczuska

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016

W marcu bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie Kangur Matematyczny. Najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:

Kadet - klasa I gimnazjum

Chojecki Maciej - wynik bardzo dobry

Pleszczyński Maksymilian - wyróżnienie

Sobiczewska Weronika - wyróżnienie

Kadet - klasa II gimnazjum

Klepacki Piotr - wynik bardzo dobry

Maciak Karolina - wyróżnienie

Arct Julia - wyróżnienie

Czech Anita - wyróżnienie

Junior - klasa III gimnazjum

Prokop Zuzanna - wynik bardzo dobry

Sidor Paulina - wyróżnienie

Pleszczyński Michał - wyróżnienie

Jurzyk Kornel - wyróżnienie

Krasuski Kacper - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Święto szkoły

Święto szkoły

PG424 maja obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele Bożego Ciała. Kolejnym elementem była akademia, przygotowana przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem p. E. Harasimiuk oraz p. E. Zwolińskiej. Uroczystość uświetnił jak zwykle występ chóru szkolnego pod dyrekcją p. D. Różańskiego oraz zespół wokalno - instrumentalny.
Relacja z wydarzenia już wkrótce.
[Materiał zdjęciowy przygotował p. P. Bareja]

f t g m