Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Ralacja z pikniku rodzinnego

Relacja z pikniku rodzinnego

Laureaci konkursu11 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny pod patronatem prezydenta miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego.  Imprezę przygotowała Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 4, we współpracy ze Stowarzyszeniem GLOB.  Do udziału w pikniku zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, Komendy Policji w Siedlcach, Komendy Straży Pożarnej, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły oraz rodzice i młodzież z gimnazjum.  Pierwszym punktem programu było wystąpienie przedstawiciela policji, który poprowadził wykład dotyczący problemu uzależnień wśród młodzieży i dorosłych.  Kolejnym elementem było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom następujących konkursów: ekologicznego pt. „Dobre Rady na Odpady” (zbiórka makulatury), plastycznego pt. „Siedlce Wczoraj i Dziś”.
Następnie, publiczność wysłuchała utworów wokalno – instrumentalnych wykonanych przez zespół muzyczny z PG 4 (opiekun - pokazy OSPp. M. Turkowski) oraz dwóch pieśni w wykonaniu chóru szkolnego „CANZONA” pod dyrekcją p. D. Różańskiego.  Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej na szkolnym Orliku. Na terenach rekreacyjnych przy gimnazjum odbył się także pokaz wozu strażackiego i typowych manewrów, wykonywanych przez OSP podczas akcji ratunkowych.
Równocześnie przez cały czas trwania imprezy działał punkt odbioru elektrośmieci, którego opiekunką była p. E. Pilich. Do punktu tego przywożono wiele niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, baterii w zamian za zielone, świerkowe sadzonki. Podczas pikniku była możliwość wspólnego zagrania w gry stolikowe: warcaby, szachy oraz angielskie scrable. ElektroNad tą częścią czuwały p. A. Gut i p. M. Wojdyna. Kulminacyjnym elementem  imprezy był poczęstunek na świeżym powietrzu, na który składały się dania z grilla, sałatki warzywne oraz ciasta i słodycze.  Piknik, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, upłynął w miłej, radosnej atmosferze.  Była to pierwsza, tak duża  impreza przygotowana z myślą o lokalnym środowisku. Mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i w kolejnych latach będzie możliwość powtórzenia pikniku.

[Trochę zdjęć tutaj]

[Ten materiał zdjęciowy przygotował p. Paweł Bareja]

 

relacjonowała: Iwona Pabich

f t g m