Copyright 2017 - Custom text here

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Nagrodzeni   24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Wydarzenie przygotowały: p. I. Rozbicka, p. M. Lasocka, p. E. Harasimiuk. Tegoroczna uroczystość trwała dłużej niż zwykle, za sprawą dużej ilości nagród, które wypracowali sobie tegoroczni gimnazjaliści z PG 4. Podkreślić należy, że liczną grupę stanowili uczniowie ze średnią pięć i powyżej. Wśród nagrodzonych byli również laureaci konkursów wiedzowych, artystycznych i sportowych. Miłym akcentem dla rodziców było wręczenie im przez Dyrektora szkoły listów gratulacyjnych.
Jednym z elementów uroczystości było zaprzysiężenie pocztu oraz przekazanie sztandaru szkoły, kolejnym podziękowania skierowane do pedagogów od kończących gimnazjum, następnie pożegnanie trzecioklasistów. Było podsumowanie całorocznych konkursów: "Konkurs o Puchar Dyrektora Szkoły", "Konkurs zbiórki plastikowych nakrętek". Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli humorystyczną scenkę z życia szkoły, wysłuchali zespołu muzycznego oraz chóru dziewczęcego z PG4. Następnie młodzież udała się do wyznaczonych sal, gdzie nastąpiło wręczenie dyplomów oraz świadectw wieńczących rok szkolny 2015/2016. [Galerię przygotował p. P. Bareja]

Poloneza czas zacząć - bal gimnazjalny

Bal17 czerwca szkolna hala sportowa została udekorowana girlandami czerwono - niebieskich balonów
i zamieniła się w salę balową. Głównymi bohaterami tego niezwykłego wieczoru byli uczniowie klas trzecich. Na początku głos zabrał Dyrektor szkoły, dalej przedstawicielka Rady Rodziców, a następnie ksiądz. Po przemowach popłynęły dźwięki poloneza i na halę wkroczyli tancerze - młodzież naszego gimnazjum. Choreografię tegorocznego tańca przygotował p. C. Figarski.  Na parkiecie młodzież prezentowała się wspaniale, a wykonywane przez nią figury wzbudzały burzę oklasków wśród zgromadzonej publiczności: nauczycieli i rodziców.  Popisy trzecioklasistów trwały dobrych kilka minut.
Dalsza część imprezy przebiegała w typowo młodzieżowych rytmach.  Sale lekcyjne, zamienione tego dnia w sale bankietowe, tętniły  gwarem. Nie brakowało przeróżnych smakołyków, a menu uzależnione było od gustów młodych ludzi. Bal trwał do późnych godzin wieczornych i przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. [Galerię opracował p. P. Bareja]

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2016

szkoła – miasto- województwo

zakres szkoła miasto województwo
j. polski 73,5 72,2 72,6
historia 59,1 58,3 58,7
przedmioty przyrodnicze 57,6 54,8 54
j. angielski
p. podstawowy
72,6 68,8 67,8
j. angielski
p. rozszerzony
52,8 50 49,4
j. niemiecki
p. podstawowy
62,6 70,5 56,5

Podsumowanie pracy zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej "Byle do piątku" w roku szkolnym 2015/2016

Od dwóch lat nasze gimnazjum przygotowuje internetową gazetę w oparciu o platformę Junior Media. Jest to "edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży świata mediów oraz udostępnienie szkołom i placówkom kulturalno-oświatowym narzędzia do tworzenia gazetek" [Link].

Opiekunem redakcji jest p. Iwona Pabich. W bieżącym roku szkolnym zostało przygotowanych osiem numerów miesięcznika o nazwie "Byle do piątku". W roku 2015/2016 zespół redakcyjny gazety działał w następującym składzie:

II semestr:

 • Wiktoria Szysz kl. 3B
 • Julia Kaszczyc kl. 3A
 • Klaudia Ksionek kl. 3A
 • Maja Orzyłowska kl. 3A
 • Klaudia Walczuk kl. 3A
 • Edyta Korycińska kl. 3A
 • Kinga Nawrocka kl. 3A
 • Weronika Okuniewska kl. 2E

I semestr:

 • Walczuk Klaudia kl. 3A
 • Wiktoria Szysz z kl. 3B
 • Martyna Uziębło kl. 3B
 • Zofia Gołąbek kl. 3B
 • Natalia Porębska kl. 3B
 • Angelika Tyszkiewicz kl. 3E
 • Weronika Sędzimierz kl. 3E
 • Weronika Okuniewska kl. 2E

Wszystkim redaktorom, szczególnie odchodzącym uczniom klas trzecich składam serdeczne podziękowanie za poświęcony czas i wysiłek włożony w zbieranie informacji, przygotowywanie artykułów, opisywanie zdarzeń. To dzięki Wam nasza gazeta mogła istnieć. Uczniów obecnych klas drugich i pierwszych zapraszam do współpracy w nowym roku 2016/2017.

Tegoroczne numery gazet:

R. N. Iwona Pabich

Relacja z pikniku rodzinnego

Laureaci konkursu11 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny pod patronatem prezydenta miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego.  Imprezę przygotowała Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 4, we współpracy ze Stowarzyszeniem GLOB.  Do udziału w pikniku zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, Komendy Policji w Siedlcach, Komendy Straży Pożarnej, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły oraz rodzice i młodzież z gimnazjum.  Pierwszym punktem programu było wystąpienie przedstawiciela policji, który poprowadził wykład dotyczący problemu uzależnień wśród młodzieży i dorosłych.  Kolejnym elementem było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom następujących konkursów: ekologicznego pt. „Dobre Rady na Odpady” (zbiórka makulatury), plastycznego pt. „Siedlce Wczoraj i Dziś”.
Następnie, publiczność wysłuchała utworów wokalno – instrumentalnych wykonanych przez zespół muzyczny z PG 4 (opiekun - pokazy OSPp. M. Turkowski) oraz dwóch pieśni w wykonaniu chóru szkolnego „CANZONA” pod dyrekcją p. D. Różańskiego.  Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej na szkolnym Orliku. Na terenach rekreacyjnych przy gimnazjum odbył się także pokaz wozu strażackiego i typowych manewrów, wykonywanych przez OSP podczas akcji ratunkowych.
Równocześnie przez cały czas trwania imprezy działał punkt odbioru elektrośmieci, którego opiekunką była p. E. Pilich. Do punktu tego przywożono wiele niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, baterii w zamian za zielone, świerkowe sadzonki. Podczas pikniku była możliwość wspólnego zagrania w gry stolikowe: warcaby, szachy oraz angielskie scrable. ElektroNad tą częścią czuwały p. A. Gut i p. M. Wojdyna. Kulminacyjnym elementem  imprezy był poczęstunek na świeżym powietrzu, na który składały się dania z grilla, sałatki warzywne oraz ciasta i słodycze.  Piknik, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, upłynął w miłej, radosnej atmosferze.  Była to pierwsza, tak duża  impreza przygotowana z myślą o lokalnym środowisku. Mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i w kolejnych latach będzie możliwość powtórzenia pikniku.

[Trochę zdjęć tutaj]

[Ten materiał zdjęciowy przygotował p. Paweł Bareja]

 

relacjonowała: Iwona Pabich

f t g m