Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

List gratulacyjny z NFM Akademii Chóralnej dla Chóru Dziewczęcego z PG 4

W połowie września Dyrektor naszej szkoły otrzymał list gratulacyjny z Akademii Chóralnej, w którym Dyrektor Akademii - pani Agnieszka Franków - Żelazny, pogratulowała wysokiego poziomu artystycznego, jaki prezentuje chór dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 4 pod dyrekcją pana Dariusza Różańskiego.
Należy podkreślić, że chór z PG 4, jako jedyny z województwa mazowieckiego, otrzymał nominację do udziału w koncercie finałowym tegorocznej edycji akademii "Walt Disney w piosence". Występ odbędzie się 6 grudnia 2015 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z udziałem Orkiestry Symfonicznej.
[Poniżej publikujemy treść owego listu].
 

Wyróżnienie w konkursie Na tropie zjawisk meteorologicznych

W konkursie fotograficznym Na tropie zjawisk meteorologicznych wyróżnienie w kategorii gimnazjum otrzymała Wiktoria Woschik, uczennica klasy III e. Gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU ALFIK HUMANISTYCZNY

W tegorocznym konkursie humanistycznym  Alfik wynik bardzo dobry otrzymali następujący uczniowie:

 1. Patrycja Dmitrowicz kl. 1e
 2. Weronika Okuniewska kl. 1e
 3. Karolina Maciak kl. 1e
 4. Michał Plszeczyński kl. 2 d
 5. Kornel Jurzyk kl. 2d

Wynik dobry:

 1. Agata Czech kl. 3a
 2. Paulina Sidor kl. 2 c
 3. Jakub Bajera kl. 2 d

Gratulujemy!

 

Przydatne adresy

[http://www.men.gov.pl/] Ministerstwo Edukacji Narodowej
[http://www.kuratorium.waw.pl/pl/index.html] Kuratorium Oświaty w Warszawie
[http://www.scdidn.siedlce.pl/] Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach
 

WYKAZ NIEKTÓRYCH PLACÓWEK EDUKACYJNYCH W NASZYM MIEŚCIE


Szkoły ponadgimnazjalne

[http://www.prus.siedlce.pl] I LO im. Bolesława Prusa
[http://www.krolowka.siedlce.pl/] II LO im. Królowej Jadwigi
[http://www.krolowka.siedlce.pl/] IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego
[http://www.klosiedlce.pl/] I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
[http://www.zsp1.siedlce.pl/] Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 "ELEKTRYK"
[http://ckp.siedlce.net/www/pl/strona/1/strona.glowna.html] Centrum Kształcenia Praktycznego

Wyższe uczelnie


[http://www.uph.edu.pl/] Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny
[http://nk.pl/school/109620] Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania
[http://wsd.siedlce.pl/] Wyższe] Seminarium Duchowne im. Jana Pawła II

Gimnazja

[http://www.pg1siedlce.info/] Publiczne Gimnazjum nr 1
[http://www.pg2siedlce.pl/] Publiczne Gimnazjum nr 2
[http://www.pg3.home.pl/] Publiczne Gimnazjum nr 3
[http://www.pg5.zs1siedlce.pl/] Publiczne Gimnazjum nr 5
[http://pg6siedlce.edu.pl/] Publiczne Gimnazjum nr 6

Więcej placówek edukacyjnych na Stronie Urzędu miasta w Siedlcach [Więcej]

 


 

 dzwonki2018

Co ciekawego dzieje się w szkole?

 

WSPÓŁPRACA PG 4 Z BANKIEM ŻYWNOŚĆI

W dniu 17 października 2014r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu miejskim z okazji Światowego Dnia Żywności. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Nie marnuj warzyw i owoców”. Wzorem lat ubiegłych nasze gimnazjum podjęło, współpracę z Bankiem Żywności w Siedlcach. Efektem tej współpracy jest udział młodzieży w akcjach zbiórki żywności pod hasłem „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”. Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani A. Czapskiej i p. Iwony Prokop włączają się w walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce, zbierając produkty spożywcze w sklepach: Biedronka i Topaz na ulicy Warszawskiej. W tym roku zbiórka żywności odbyła się w dniach 3-4 października

 


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWZYCH

16 października odbyła się uroczystość ślubowania. Przewodniczący klas pierwszych w obecności Dyrekcji Szkoły, Rady Pedagogicznej, zaproszonych gości, koleżanek i kolegów, złożyli przysięgę bycia godnymi uczniami swojej szkoły. Uroczystość uświetniły popisy recytatorskie, występy zespołu muzycznego oraz chóru gimnazjalnego. Więcej informacji wkrótce.

 

 

 

 

 


NAGRODY DLA NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI I PROZY KAROLA WOJ TYŁY JANA PAWŁA II SŁOWO DAR I TAJEMNICA

16 października 2014 r. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbył się XII KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KAROLA WOJTYŁY – JANA PAWŁA II "Słowo - dar i tajemnica". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice wyłonione w drodze szkolnych eliminacji. A oto wynik ich występu:
 • Aleksandra Gryczka z Id - II miejsce
 • Wiktoria Wonschik z IIIe - wyróżnienie
 • Wikroria Szysz z IIb - wyróżnienie
GRATULUJEMY!!!

 


ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

10 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O 11.50 wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie grupa kabaretowa pod kierunkiem pani Ireny Petz we współpracy z zespołem muzyczno-wokalnym pana Macieja Turkowskiego zaprezentowała program zawierający nieco gorzkie scenki z pracy nauczyciela osłodzone skeczami o charakterze absurdu. Wszystko okraszone wpadającymi w ucho piosenkami. Całości dopełniła interesująca dekoracja autorstwa pana Piotra Kozaka i jego uczniów. Rzęsiste brawa i szczery śmiech publiczności świadczyły o tym, że pokaz przypadł wszystkim do gustu. A oto zdjęcie prawie wszystkich autorów sukcesu. [Galeria zdjęć]

 

 

 


WIEMY, KTO RZĄDZI!

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 1 października 2014 r. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły głosowali na swojego faworyta. Spośród 21 kandydatów wybrano dziewięciu członków Rady . Największą ilość głosów uzyskali następujący uczniowie: Bryńczak Katarzyna - przewodnicząca Barancewicz Julia - zastępca przewodniczącej Kozłowski Dominik - zastępca przewodniczącej Członkowie Rady: Buszko Maciej Charuta Martyna Kamecka Maja Posiadała Izabela Prokop Zuzanna Szymański Jan Gratulujemy zwycięzcom! Nowej Radzie SU życzymy kreatywności, owocnej pracy oraz samych dobrych pomysłów. [Galeria zdjęć z wyborów]

 

 

 

 


OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

W ostatni poniedziałek września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tzw. "Otrzęsinach", przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Spotkanie, które miało charakter zabawy, odbywało się w sali parkietowej. Pierwszoklasiści mieli okazję lepiej wzajemnie się poznać, prezentując swoje talenty i umiejętności. Wszystkich przybyłych na tę niebanalną uroczystość przywitał Czarodziej - Dobrodziej, który w tym dniu zastępował tradycyjnego Ducha Szkoły. On to właśnie kierował przebiegiem całej imprezy. Zachęcał do prezentacji, losował różne konkurencje, wskazywał zwycięzców. Często posiłkował się wróżkami, które z uśmiechem i gracją wypełniały wszelkie jego polecenia. Reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w czterech różnych konkursach. Największe emocje wzbudził konkurs "Szalony artysta", który polegał na zaśpiewaniu określonej piosenki. Również taniec w parach sprawił wiele radości. tym bardziej, że tańczący na sygnał uczennicy prowadzącej konkurs musieli zmieniać figury, a były one naprawdę trudne. Wymagały od par zręczności i sprawności fizycznej. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Zakończyło się przemówieniem Dyrektora Szkoły p. J. Dudewicza, który wręczył uczniom poszczególnych klas pierwszych dyplomy i kroniki, aby mogli w nich opisać to niezwykłe wydarzenie. [Zaprazamy do obejrzenia galerii szkolnej]

 


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM GIMNAZJUM

Jak zwykle "Dzień Chłopaka" obchodziliśmy 30 września. W tym roku był on niebanalny., zaskoczył męską część społeczności uczniowskiej. Dziewczyny bowiem stanęły na wysokości zadania, przygotowując chłopakom nie tylko życzenia, ale również słodkie niespodzianki - babeczki. Miały nie lada zadanie - musiały upiec 250 babeczek. Okazały się wspaniałymi piekarkami, o czym świadczyły zadowolone miny zarówno młodszych, jak i starszych chłopaków. Miejmy nadzieję, że ten dzień na długo zagości w pamięci naszych mężczyzn.

 


NASI STYPENDYŚCI

W gronie uczniów PG4 znaleźć można wiele osób, którzy  osiągają wysokie wyniki w nauce, reprezentują szkołę w różnorodnych rozgrywkach sportowych, zdobywają czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych i artystycznych organizowanych na terenie miasta, województwa, a nawet Polski. Przynoszą chlubę naszej szkole. Cieszymy się, że wywodzą się właśnie spośród naszej braci uczniowskiej. Jesteśmy z nich dumni. Trzymamy za nich kciuki, by dalej odnosili sukcesy.
Wysiłek i trud, który wkładają uczniowie, by znaleźć się w grupie najzdolniejszej młodzieży w Siedlcach, został doceniony przez władze miasta, przyznaniem stypendiów za drugi semestr roku szkolnego 2013/2014.
 
W gronie stypendystów  pierwszego stopnia znaleźli się:

1.    Krasuski Kacper – kl. 2 a
2.    Jurzyk Kornel – kl. 2 d
3.    Gajowniczek Klaudia – kl. 3 e

Natomiast stypendia drugiego stopnia przyznano następującym uczniom:
1.    Bajera Jakub – kl. 2 d
2.    Prokop Zuzanna – kl. 2 d
3.    Czech Agata – kl. 3 a
4.    Kopański Marcin – kl. 3 b
5.    Biardzka Julia –kl. 3 e
6.    Chmielak Katarzyna – kl. 3 e
7.    Czaplicka Adrianna – kl. 3 e
8.    Roguska Eliza – kl. 3 e
9.    Skolimowska Jagoda – kl. 3 e
10.  Sidor Natalia – kl. 3 f
11.  Czorniej Klaudia – kl. 3 g

Zarówno wśród najwyższych stypendystów, jak i tych drugiego stopnia spora grupa uczniów -  to dziś już absolwenci naszego gimnazjum. Szkoda, że opuścili już nasze mury, ale życzymy im jak najlepszych wyników w nowych szkołach. Odwiedzajcie na!. Jesteście tu zawsze mile widziani!

Absolwenci
Stypendia I stopnia Stypendia II stopnia
1.    Bielińska Luiza
2.    Harke Oliwia
3.    Olszewska Eliza
4.    Piechowicz Paulina
5.    Wojcieszuk Oliwia
1.    Chromińska Julia
2.    Ferens Aleksander
3.    Folwarski Jakub
4.    Jędrzejewicz Aleksandra
5.    Kicińska Maria
6.    Kinowska Małgorzata
7.    Kordys Maciej
8.    Kosieradzki Dawid
9.    Kostanta Daria
10.    Kowalczyk Klaudia
11.    Łukasiuk Aleksandra
12.    Maciejewska Anita
13.    Pawlak Jacek
14.    Pietrasik Konrad
15.    Podgórzak Michał
16.    Porębska Natalia
17.    Raczko Karolina
18.    Walczuk Julian
19.    Wardak Marcin
20.    Wąsak Ewelina
21.    Włodarczyk Klaudia
22.    Wódka Małgorzata
23.    Ziemińska Aleksandra

 


KAMPANIA  WYBORCZA W NASZEJ SZKOLE RUSZYŁA PEŁNĄ PARĄ

We wrześniu cała nasza społeczność uczniowska przygotowuje się do demokratycznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, zgodnie z „Kalendarzem Wyborczym”, wybierają swoich przedstawicieli. Którzy z nich uzyskają największe poparcie, a tym samym wejdą w skład Rady Samorządu Uczniowskiego, dowiemy się już niebawem, bo 1 października 2014 r.  

KALENDARZ WYBORCZY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

10 września - powołanie Komisji Wyborczej Samorządu Uczniowskiego
10 -17 września - agitacja w klasach
18 września - zamknięcie list wyborczych do Rady Samorządu Uczniowskiego
18 - 26 września  - kampania wyborcza w szkole
29 września przygotowanie kart wyborczych
30 września -  przygotowanie lokalu wyborczego
1 października - wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
2 października - ogłoszenie wyników do Rady Samorządu Uczniowskiego


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI JEDNOSTKI STRZELECKIEJ

     11 września uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej "Strzelec''. Młodzież gimnazjalna z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowieści o historii organizacji. Dzięki filmowej prezentacji nasi uczniowie mogli poznać, czym zajmują się "Strzelcy", jakie umiejętności zdobywają, jak spędzają wolny czas.

 


ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!

      rozpoczecie    

Pierwszy dzwonek, obwieszczający rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, zabrzmiał w naszym gimnazjum 1 września o godzinie 10:00. Wówczas to rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
z niecierpliwością oczekiwali na przemówienie Dyrektora Szkoły pana Janusza Dudewicza. Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu wyraził radość z powodu powrotu młodzieży do szkoły. Wszystkim życzył sukcesów i powodzenia. Szczególne serdeczne słowa skierował do uczniów klas pierwszych, zapewniając, iż dołoży wszelkich starań, aby ich edukacja przebiegała w atmosferze przyjaźni i spokoju. Ponadto w swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń sprzed 75 lat, kiedy to rozpoczęła się II wojna światowa i młodzież została pozbawiona możliwości kształcenia się.

Akademię zakończył występ zespołu muzycznego. Szkolni artyści wykonali kilka refleksyjnych pieśni. [Galeria zdjęć]

Niektóre, najważniejsze osiągnięcia uczniów naszego gimnazjum

 

Rok szkolny 2014/2015
Do etapu wojewódzkiego konkursu geograficznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie zakwalifikował sie uczeń klasy III B Marcin Kopański -
opiekun p. Małgorzata Pieciukiewicz.
Do etapu rejonowego konkursu chemicznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie zakwalifikowali sie następujący uczniowie:
Skolimowska Jagoda kl. 3e,
Wysokiński Piotr kl. 3b,
Golec Marcin kl. 3a
opiekun p. Maria Paczuska

II miejsce w kategrii młodzieżowej w X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym  „Varsovia Cantat”.  [Więcej]

 

Rok szkolny 2013/2014

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2013/2014 na tle miasta Siedlce oraz województwa mazowieckiego 


I miejsce w konkursie biologiczno-chemicznym dla Marii Kicińskiej- uczennicy klasy III b oraz II miejsce dla Aleksandra Ferensa z klasy III e w konkursie  matematyczno-fizycznym zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach.

III miejsce dla Marii Kicińskiej w konkursie  chemicznym „Z chemią w przyszłość"

Stypendia pierwszego oraz drugiego stopnia nadawane przez Prezydenta Miasta Siedlce, za pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014
otrzymali następujący uczniowie:

STYPENDIA I STOPNIA STYPENDIA II STOPNIA
1. Zuzanna Prokop, kl. Id 1. Weronika Sędzimierz, kl. I e
2. Maria, Janina Kicińska, kl. III d 2. Angelika Tyszkiewicz, kl. I e
3. Anita Tyszkiewicz, kl. III b 3. Julia Biardzka, kl. II e
4. Karolina Raczko, kl. III c 4. Adrianna Czaplicka, kl. II e
5. Marcin Wardak, kl. III c 5. Klaudia Gajowniczek, kl. II e
6. Paulina Piechowicz, kl. III d 6. Eliza, Adrianna Roguska, kl. II e
7. Aleksandra Ziemińska, kl. III d 7. Jagoda Skolimowska, kl. II e
  8. Klaudia, Paula Czorniej, kl. II g
  9. Aleksandra Łukasik, kl. III b
  10. Jacek Pawlak, kl. III c
  11. Julian Walczuk, kl. III f

GRATULACJE!Złoty Kamerton oraz Puchar Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty  dla chóru dziewczęcego Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Siedlcach  w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs muzyczny dla młodzieży szkolnej organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 


Drugie miejsce w Konkursie kolęd i poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim dla zespołu  z PG4.

Trzecie miejsce dla  Agaty Czech oraz nagroda specjalna dla  Piotra Hawryluka w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach pt. "Kartka Bożonarodzeniowa"

Dziesięciu stypendystów I stopnia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub rekreacyjno–sportowe przyznawane przez Prezydenta Miasta Siedlce oraz 26 stypendystów II stopnia przyznanych w październiku 2013r.

Pierwsze miejsce w zawodach pływackich Z OKAZJI OTWARCIA PARKU I WODNEGO SIEDLCE 9.01.2014r. [Więcej na stronie sportowej szkoły]

Pierwsze  miejsce w Miejskiej Gimnazjadzie w koszykówce chłopców  roku szkolnym 2013/14 [Więcej na stronie sportowej szkoły]

Trzecie miejsce na Mazowszu dla drużyny z PG4 w piłce siatkowej w kategorii do lat 14 oraz awans do 1/4 finały Mistrzostw Polski. 

Rok szkolny 2012/2013
Uczennica klasy 2b, Eliza Olszewska (opiekun p. Małgorzata Pieciukiewicz) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu geograficznego.
Uczeń klasy 2c, Maciej Borkowski (opiekun p. E. Flanczewska) oraz uczeń klasy 3c Mateusz Ożarek (opiekun p. Małgorzata Makowiecka)  zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

***

Złoty Kamerton oraz Puchar Bydgoskiego Portalu Internetowego dla chóru szkolnego pod kierunkiem
p. Dariusza Różańskiego w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Chórów  a Capella Dzieci i Młodzieży
w Bydgoszczy.

Rok szkolny 2011/2012

Najlepsi uczniowie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur:

 • Chamera Maciej-2d wynik bardzo dobry
 • Wardak Marcin-1c wynik bardzo dobry
 • Ferens Aleksander-1e wyróżnienie
 • Ożarek Mateusz-2c wyróżnienie
 • Kicińska Maria-1b wyróżnienie
 • Walczuk Julian-1f wyróżnienie
 • Deres Damian-3b wyróżnienie


I miejsce w dla chóru szkolnego w przeglądzie chórów w Bydgoszczy.

 • II miejsce oraz wyróżnienie w konkursie wiedzy pt. "Funkcje lasu".
 • II nagroda oraz wyróżnienie  w konkursie fotograficznym pt "A to Polska właśnie" organizowanym przez Muzeum Regionalne w Siedlcach.
 • III miejsce w konkursie plastycznym na plakat w Miejskim Projekcie Edukacyjnym „Rok Miłosza”, zorganizowanym przez SCDiDN.
 • Wyróżnienie dla zespołu muzycznego w wojewódzkim konkursie Kolędowe Serce Mazowsza.
 • Srebrny kamerton w najbardziej prestiżowym konkursie muzycznym dla młodzieży
 • w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Chórów a'Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.


Rok szkolny 2010/2011

 • Pięć wyróżnien w międzynarodowym konkursie matematycznym "KANGUR".
 • Pierwsze miejsce dla uczniów z Koła Teatralnego w finale XVI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA  oraz II miejsce w XVI Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Siedlcach i udział w XI Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Garwolinie.
 • Srebrny Kamerton dla chóru szkolnego w finale XXX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów  a"Capella Dzieci i Młodzieży oraz I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI Konkursu Chórów w Warszawie.
 • Tytuł „Taon”, dyplom i nagroda książkowa w „ Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”.
 • I i III miejsce w konkursie chemicznym „Z chemią w XXI wiek”, organizowanym przez SCD i DN.
 • V miejsce w międzypowiatowych zawodach piłki ręcznej.


Rok szkolny 2009/2010

 • Pierwsze miejsce w XXX Ogólnopolskim Konkursie Chórów a'Cappella Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
 • Udział etapie wojewódzkim VIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów- Maciej Kołodziejak.
 • I miejsce w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dial Net Masters: Łukasz Melan, Jakub Stefaniak, Paweł Jóźwik, Mateusz Skolimowski.


Rok szkolny 2008/2009

 • Pierwsze miejsce w XXiX Ogólnopolskim Konkursie Chórów a'Cappella Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
 • Pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszą choinkę organizowanym przez Prezydenta  Miasta Siedlce i MOK.
 • Drugie miejsce w regionalnym konkursie fotograficzno- plastycznym "Ratusz Jackiem zwany"- Marta Wiśniewska oraz liczne wyróżnienia dla pozostałych uczniów.
 • Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Karta Świąteczna PKN ORLEN i GRUPA ORLEN"- Konrad Wawer.
 • Pierwsze miejsce w VI Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Karola Wojtyły- Jana Pawła II "Słowo- dar i tajemnica"- Magdalena Małycha.
 • Wyróżnienie w V finale konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów "Między wierszami"- Magdalena Małycha.
 • Pierwsza nagroda dla zespołu muzycznego w Miejskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe serce Mazowsza" , laureaci miejskiego konkursu "Kolędować Małemu", a także zdobywcy pierwszej nagrody w miejskim konkursie "Piosenki o miłości".
 • Druga nagroda dla zespołu muzycznego podczas Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, laureaci konkursu "Piosenki naszych rodziców", wyróżnienie w Harcerskim Festiwalu Piosenki
 • Puchar Prezesa PTTK "Podlasie"- dla klubu turystycznego w XXVIII Rajdzie Nadbużańskim.
 • Trzecie miejsce w Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez SCDiDN w Siedlcach- Magda Izdebska.
 • Pierwsze miejsce w konkursie chemicznym "Z chemią w XXI wiek" organizowanym przez SCDiDN - Piotr Jastrzębski.
 • Pierwsze miejsce w rejonowym konkursie chemicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty
  w Warszawie- Piotr Jastrzębski.
 • Nagroda w konkursie fizycznym "Lwiątko 2009"- Anna Sierhej.
 • Drugie miejsce w Konkursie biologicznym "Zostań przyjacielem ptaków".


Rok szkolny 2008/2007

 • Pierwsze miejsce w  XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella w Warszawie.
 • Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym w konkursie recytatorskim "Między wierszami"- Agata Maliszewska.
 • Finalista Konkursu Fizycznego w etapie rejonowym - Świderski Jacek.
 • Laureat Konkursu Fizycznego ,,Lwiątko" - Świderski Jacek.
 • Pierwsza nagroda w "Ogólnopolskim Wielkim Konkursie Słownictwa Pons " dla uczniów gimnazjum - Joanna Burzec  (2-tyg. obóz w Berlinie) .
 • Pierwsze  miejsce w XIII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej dla teatru ,,Oczy-wiście".
 • ,,Srebrna Maska II stopnia" w XIII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.
 • Trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy z Historii Sztuki dla uczniów Szkół Gimnazjalnych ,, El Greco i jego twórczość artystyczna"-Daniel Głuchowski oraz wyróżnienie- Michalina Przesmycka.
 • Pierwsza nagroda dla zespołu muzycznego w Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.
 • Udział w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie "Dial Net Masters".
 • Pierwsze miejsce w konkursie kolęd i poezji o Bożym Narodzeniu w jęz. niemieckim- J. Burzec, A. Tatarczak.
 • Trzecie miejsce w Rejonowym Konkursie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z rejonu siedleckiego "Bitwa pod Węgrowem przykładem patriotycznej postawy Polaków w Powstaniu Styczniowym- Maciej Cielma
 • Wyróżnienie w konkursie "Polska to jest wielka rzecz"- organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Siedlcach- Patrycja Jelińska .


Rok szkolny 2006/2007

 • Pierwsze miejsce XXVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a' Cappella w Warszawie.
 • Pierwsze miejsce w XI Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej -  dla  zespołu wokalno - instrumentalnego.
 • Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim "Między wierszami"- Karolina Karczewska
 • Drugie miejsce w IV Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Karola Wojtyły - Jana Pawła II "Słowo - dar
  |i tajemnica"- 16 X 2006r. w CKiS w Siedlcach-  Karolina Karczewska.
 • Trzecie miejsce  w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej pt. "MOJE FINANSE Z KLASY DO KLASY"- Rafał MArciniak, Kacper Trębiński, Jakub Rogulski.
 • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - Justyna Solnica.


Rok szkolny 2005/2006

 • "Kolędować Małemu"- laureat zespól muzyczny
 • "Kolędować Małemu"- laureat chór szkolny
 • Parada szkół podczas obchodów Dni Siedlec- pierwsze miejsce
 • Konkurs plastyczny "Jajko wielkanocne"- dwóch laureatów
 • Konkurs fotograficzny- dwóch laureatów
 • Pierwsze miejsce dla zespołu muzycznego w Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej oraz laureaci  konkursu muzycznego "Piosenki moich rodziców".
 • Wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX: Michał Szewczak, Marta Leydy, Adrian Kuć.
 • Wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Ekoplaneta"- Justyna Rogulska.


POZOSTAŁE OSIĄGNIĘCIA

Rok szkolny 2004 / 2005

 •  dwóch finalistów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
 •  finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
 •  finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
 •  laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
 •  finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej


Rok szkolny 2003 / 2004

 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum
 • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego


Rok szkolny  2002/2003

 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego


Rok szkolny 2001/2002

 • I miejsce  w Wojewódzkim  Konkursie Chemicznym,
 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu  Matematycznego,
 • Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1794 - 1864. Za Wolność Waszą,
 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
 • Finalista  Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego,
 • laureat Mazowieckiego Konkursu Informatycznego „LOGIA 2002” 

INNE KONKURSY

Rok szkolny 2002/2003

 •  Konkurs ekologiczny- „Zostań przyjacielem ptaków”-  wyróżnienie dla szkoły.
 •  Konkurs o Unii  Europejskiej zorganizowany przez „Ekoland - I miejsce.
 •  Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego o/Siedlce - III miejsce.
 •  Konkurs prezentacji szkół w roku szkolnym 2002/2003 podczas obchodów
    Dni Siedlec -I miejsce dla szkoły.
 •  Konkurs „Porządkujemy i odnawiamy las”- wyróżnienie dla szkoły.
 •  Konkurs „Młodzież siedlecka recytuje wiersze siedleckich poetów” - I miejsce.
 •  Otwarty Konkurs  „Ludzie listy piszą”- wyróżnienie.


Rok szkolny 2001/2002

 •   Ogólnopolskie Zawody Młodzieży Szkolnej w Obsłudze Komputera pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej - II miejsce.
 •   Ogólnopolski Program Edukacyjny „We wnętrzu stacji kosmicznej” pod patronatem Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk przy udziale „Discovery” - wyróżnienie.
 •   Ogólnopolski Konkurs „Ochrona dziedzictwa kulturalnego” organizowany pod patronatem UNESCO

Wyróżnienia

 •   Konkurs na najlepszą gazetkę gimnazjalną, organizowany przez Tygodnik Siedlecki - tytuł laureat
  za gazetkę „Dreptuś”.


Osiągnięcia uczniów w konkursach biologicznych i ekologicznych:

 •   „Mój las”- organizator ZWLOP   - I i III miejsce.
 •   "Ptasie maski" – konkurs ogólnopolski- I miejsce
 •   „Moja Ekologiczna strona WWW”- konkurs ogólnopolski  - III miejsce oraz wyróżnienie.
 •   „Wzdłuż Wisły” - ogólnopolski konkurs - wyróżnienie szkoły.
 •   „Porządkujemy i odnawiamy las” - I miejsce dla szkoły.
 •   Konkurs wiedzy o anatomii i fizjologii człowiek- I, II i III miejsce.


Osiągnięcia sportowe w rejonie z roku 2003/2004:

Sport w naszej szkole rozwija się bardzo prężnie. Sprzyjają temu bardzo dobre warunki lokalowe: duża sala gimnastyczna, boisko, bieżnia i oczywiście - basen. Co do osiągnięć  sportowych jesteśmy w czołówce szkół
z rejonu. Zobaczcie zresztą nasze wyniki - mówią same za siebie ...

 • Piłka koszykowa chłopców - I miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
 • Piłka siatkowa dziewcząt - II miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej


Osiągnięcia sportowe w rejonie z roku 2002/2003:

  Pływanie zawody między powiatowe:

 •       I miejsce- styl dowolny chłopcy
 •       III miejsce- styl klasyczny chłopcy
 •       I miejsce- sztafeta styl dowolny dziewczęta
 •       I i II miejsce- sztafeta styl dowolny chłopcy
 • Dwubój nowoczesny (pływanie i bieg) - I i II miejsce.

  Koszykówka chłopcy zawody między powiatowe: I i II miejsce
 
 Lekkoatletyka

 •       I miejsce- w skoku wzwyż chłopców
 •       I i II miejsce- w biegu na 100m chłopców
 •       I miejsce- sztafeta 4x100m dziewcząt
 •       II miejsce- na 100m dziewcząt
 •       II miejsce- sztafeta olimpijska dziewcząt

  Koszykówka chłopcy:

 •       III miejsce- w V Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ciechanów 2003
 •   Siatkówka chłopców: V i VI miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
 •   Igrzyska Mazowieckie Młodzieży Szkolnej Płońsk 2003
 •       II miejsce- w sztafecie 4x100m
 •       I miejsce- biegi na 100m i II miejsce biegi na 200m - Sebastian Ostas


Osiągnięcia chóru

Rok 2002

    * laureaci konkursu „Piosenki naszych rodziców” STS

    * laureaci konkursu „Kolędować Małemu” STS

Rok 2003

    * II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Chórów a Capella- Warszawa 2003, laureaci konkursu „Kolędować Małemu” STS, wyróżnienie w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej

Rok 2004

    * II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Chórów a Capella- Warszawa 2004.

Osiągnięcia zespołu wokalno- instrumentalnego

Lata 1999– 2004

pięciokrotni laureaci konkursu „Kolędować Małemu” MOK
czterokrotni laureaci (I, II miejsce oraz wyróżnienia) konkursu „Tyle miłości” - MOK
trzykrotne wyróżnienia na Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej- MOK

Rok 1999

III miejsce w Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Mińsku Mazowieckim
wyróżnienia i III miejsce w konkursie „Mikrofon dla wszystkich” - CKiS

Rok 2001

I miejsce na Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – MOK

Rok 2003

      I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (kategoria Poezja śpiewana – CKiS)
      Osiągnięcia plastyczne
     
Rok szkolny 2003/2004
      „Olimpiada zimowa za sto lat” – laureaci
     
Rok szkolny 2002/2003
          o IV Festiwal Nauki w Siedlcach (konkurs plastyczny „Malowane na szkle”-
          o „Ojczyzna Europejska” (konkurs plastyczny w ramach grantu Urzędu Miasta Siedlce „Polska w drodze do Unii Europejskiej” ) - III miejsce.
          o „Mity i symbole na wesoło”– nagroda
          o „Jan Paweł II– pielgrzym”- nagroda
     
Rok szkolny 2001/2002
          o „Szopka bożonarodzeniowa”- 2 nagrody i wyróżnienie
          o „Szczęśliwa rodzina- 4 nagrody i wyróżnienie
          o Język obcy przyjacielem na całe życie” (etap rejonowy) - I miejsce
          o „Moje spotkanie z Papieżem Janem Pawłem II”- nagroda
     
Rok szkolny 2000/2001
          o „Wzdłuż Wisły”- wyróżnienie
          o „Szczęśliwa Rodzina”- 5 laureatów
          o „Siedlce- moje miasto”- laureaci
          o VI Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej- wyróżnienie
     
Rok szkolny 1999/2000
          o „Formą i barwą o Chopinie”- 3 nagrody i wyróżnienie
          o „Podróż sentymentalna po Siedlcach”- 2 nagrody główne i wyróżnienie
          o „Wolni od tytoniu” - wyróżnienie
          o „Szczęśliwa rodzina”- 9 laureatów i 2 wyróżnienia
          o V Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej (plastyka) - wyróżnienie
          o „Z Pioneer'em przez życie” - 2 nagrody i wyróżnienie
          o „Pocztówka Wielkanocna”- nagroda
          o „Na szlaku morskiej przygody”- laureaci

KADRA PEDAGOGICZNA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
Dyrekcja
dr Karol Wnorowski - dyrektor
mgr Hanna Witkowska - wicedyrektor

mgr Tomasz Araszkiewicz - kierownik obiektów sportowych

Pedagog
mgr Lidia Kadej

Psycholog

mgr Paweł Gregorczuk

Logopeda

mgr Iwona Szpura Łukasiuk

Język polski
mgr Elzbieta Harasimiuk
mgr Danuta Kowalczyk
mgr Irena Petz
mgr Ewa Zwolińska
mgr Iwona Szpura Łukasiuk

Historia i WOS
mgr Izabela Dudewicz 
mgr Jadwiga Olszewska
mgr Wojciech Chwedczuk

Język angielski

mgr Edyta Flanczewska
mgr Małgorzata Makowiecka
mgr Anna Purzycka
mgr
Agnieszka Stańczuk
mgr Aneta Gut
mgr Joanna Nikoniuk
mgr Monika Zwolińska - urlop

Język niemiecki
mgr Izabela Wróbel 
mgr Monika Bielecka
mgr Iwona Rozbicka

Edukacja dla bezpieczeństwa
mgr Aneta Sołoducha

Biblioteka
mgr Małgorzata Kogut
mgr Bożena Misztela
mgr Danuta Tatarczak
mgr Agnieszka Szewczak

Muzyka, zajęcia artystyczne
mgr Dariusz Różański
mgr Maciej Turkowski

Plastyka
mgr Piotr Kozak

Religia
mgr Urszula Paczóska
ks. Dariusz Ostałowski

Matematyka
mgr Agnieszka Barbaszyńska
mgr Iwona Prokop
mgr Romuald Pawluk
mgr Ewa Walczuk
mgr Małgorzata Wojdyna

Fizyka
mgr Grażyna Musiejczuk
 

 Chemia
mgr Maria Paczuska
mgr Grażyna Musiejczuk
mgr Aldona Czapska

Biologia   
mgr Aldona Czapska
mgr Elżbieta Pilich

Geografia
mgr Małgorzata Pieciukiewicz

Nauczanie wczesnoszkolne
mgr Bożena Rozwadowska
mgr Anna Gregor-Mitura
mgr Sylwia Szaniawska

       mgr Justyna Kamecka - naucz. wspomagający

Zajęcia techniczne, Technika
mgr Piotr Kozak

Informatyka

mgr Hanna Witkowska
mgr Małgorzata Wojdyna
mgr Mariusz Kozaczuk


Wychowanie fizyczne
mgr Tomasz Araszkiewicz 
mgr Piotr Mierzejewski
mgr Robert Podgórzak
mgr Iwona Stempień
mgr Dorota Wojtczak- Belniak
mgr Paweł Bareja
mgr Cezary Figarski
mgr Marta Hodun

Doradztwo zawodowe

       mgr Anna Składanowska

       Świetlica

       mgr Kot Katarzyna

       mgr Kruś-Rowicka Magdalena

       mgr Wioleta Stefaniuk

       mgr Aleksandra Szmurło

     
f t g m