Moje miasto bez elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym. W ramach programu powołany został Fundusz Oświatowy, za zebrany sprzęt szkoły otrzymają bezpłatne pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal lekcyjnych.
W związku z przystąpieniem do programu ogłaszamy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz baterii.
Baterie należy przynosić do sali 218 w każdy piątek na długich przerwach.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będziemy zbierać od 22 maja do 26 maja w szatni na długich przerwach.
Pamiętajmy, aby zrobić wiosenne porządki i zadbać przy tym o środowisko. Mamy szansę pozbyć się bezpłatnie zużytego sprzętu i otrzymać prezent.
Za oddane elektrośmieci 27 maja można będzie otrzymać sadzonki drzew.

Niecodzienna lekcja historii w PG 4 - obchody Święta Konstytucji 3 maja

konstytucja PG 4 Siedlce oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w SiedlcachW czwartek po weekendzie majowym obchodziliśmy w naszej szkole 226 rocznicę powstania Konstytucji 3 maja. W ramach tej uroczystości mieliśmy okazję uczestniczyć w "Niecodziennej lekcji historii", czyli obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu najmłodszych gimnazjalistów zrealizowany pod kierunkiem p. Ireny Petz i p. Wojciecha Chwedczuka. Podziwialiśmy interesującą scenografię zrobioną przez p. Piotra Kozaka i jego podopiecznych plastyków. Słuchaliśmy pieśni chórzystów p. Dariusza Różańskiego. Czas szybko upłynął,  a wiedza pozostała w pamięci.

[Relacja fotograficzna z uroczystości]

Wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta.

Gratulujemy Julii Arct!!!

Sukces teatru z PG4 w Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

 Teatr z Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach oraz PG 4 Siedlce 24 kwietnia w MOK Siedlce podczas przesłuchań w kategorii Teatr w XXII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Teatr OCZY–WIŚCIE z PG4 w Siedlcach za spektakl „Pryszczycerz i Pięknotka” otrzymał I miejsce wśród zespołów gimnazjalnych,
natomiast w eliminacjach do XXII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA szansę wystąpienia w finale, który odbędzie się 16 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Tym razem nasi młodzi aktorzy rywalizowali również z teatrami licealnymi.

GRATULACJE!

[Więcej informacji na facebooku]

Warsztaty pisania jaj

PG 4 Siedlce i SP8 Siedlce11 kwietnia, w czytelni szkolnej chętni uczniowie mogli uczestniczyć w warsztacie pisania jaj. Technikę ozdabiania jaj za pomocą wosku pszczelego zademonstrowała pani D. Tatarczak. [Efekty pracy można podziwiać w galerii]