Bal gimnazjalny 2017

 13 czerwca miał miejsce w naszej szkole bal gimnazjalny. Uroczystość rozpoczął polonez, podczas którego można było podziwiać kreacje dziewcząt oraz umiejętności taneczne młodzieży. Po części oficjalnej trzecioklasiści bawili się do późnych godzin wieczornych w rytmach muzyki disco.

[Relacja zdjęciowa - p. Paweł Bareja]

Igrzyska ekologiczne

Konkurs PG4 Siedlce i SP8 Siedlce    Dnia 8 czerwca 2017 roku odbyły się Igrzyska Ekologiczne. Impreza ta była uroczystym zakończeniem cyklu warsztatów „Ekologia z klasą”, których organizatorem był Zakład Utylizacji Odpadów. Naszą szkołę reprezentowały trzy  czteroosobowe drużyny: Turbogroszki i Ekokrasnale (z klasy IIb) – opiekun -  Aldona Czapska oraz Kapselki z klasy IIId – opiekun – Elżbieta Pilich. Na uczestników czekały zadania teoretyczne oraz zręcznościowe z zakresu selektywnej zbiórki odpadów. Po zaciętej walce turniej zwyciężyła i zajęła I miejsce wśród gimnazjów  drużyna Ekokrasnali w składzie: Dominika Lemieszek, Elena Jastrzębska, Emilia Korycińska, Anna Wiadrowska.

Gratulujemy sukcesu!

Podsumowanie konkursu fotograficznego „PODLASIE W OBIEKTYWIE EKOLOGA”

Dnia 8.06.2017 roku w ZSZP nr 2 w Siedlcach odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. W kategorii „ Przyroda i natura na Podlasiu” Marta Berczyńska zajęła 2 miejsce, a Aleksandra Winiarek 3 miejsce.
Wyróżnienia otrzymali:

  • Magdalena Klimczyk,
  • Julia Kozik,
  • Hubert Lipiński,
  • Julia Szymańska,
  • Patrycja Dmitrowicz,
  • Aleksandra Lipska
     


  W kategorii „Form ochrony przyrody na Podlasiu” Weronika Sobiczewska zajęła 2 miejsce, a Filip Dudewicz 3 miejsce.

                 Gratulujemy sukcesu!

Relacja z imprezy zorganizowanej dla środowiska lokalnego - pikniku rodzinnego

W sobotę 27 maja na terenie naszej szkoły odbył się piknik rodzinny pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 w części parkietowej szkoły. Zapoczątkował ją wykład dotyczący walki z uzależnieniami od alkoholu i innych używek. Następnie p. Małgorzata Kogut podsumowała konkurs plastyczny „Patrzę trzeźwo i kolorowo na świat”. Kolejnym punktem programu był koncert muzyczny w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem Pana Dariusza Różańskiego i Pana Macieja Turkowskiego. Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu młodzieży z koła teatralnego pod kierunkiem Pani Ireny Petz i Pani Moniki Bieleckiej.

Następnie impreza przeniosła się na boisko szkolne. Tam właśnie miały miejsce zawody sportowe – turniej piłki nożnej: rodzice, nauczyciele kontra uczniowie, absolwenci. O godzinie 11:30 miał miejsce pokaz symulatora  ruchu  drogowego - przygotowany przez Miejską Komendę Policji, następnie pokazy Straży Pożarnej. Kolejną atrakcją była prezentacja firmy Lego Mindstorms- zabawa z robotami oraz pokaz drukarki 3D przygotowany przez pana Kamila Jóźwiaka. Równocześnie w namiocie przy boisku do czytania, zabaw logicznych, łamigłówek i gier planszowych zachęcały panie z biblioteki szkolnej: Małgorzata Kogut i Danuta Tatarczak.

Piknik rodzinny był świetną okazją do pozbycia się elektrośmieci. Można było z nie otrzymać sadzonkę drzewka- opiekun p. E. Pilich. Na imprezie został podsumowany projekt „Moje miasto bez elektrośmieci” oraz zbiórka makulatury w ramach akcji „Dobre rady na odpady” po kierunkiem Pani Aldony Czapskiej.
Od godziny 12:00 w sali gimnastycznej ratownik medyczny - pan Maciej Michalak zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy.
Imprezę zakończyło wspólne biesiadowanie przy grillu i degustacja ciast wykonanych przez  rodziców. [Galeria przygotowana przez p. D. Tatarczak]
[Turniej piłki nożnej im. Piotra Białego- przygotował Piotr Biały]

Relacja z obchodów Święta Szkoły

    24 maja świętowaliśmy fakt nadania szkole imienia - Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Był to dzień wyjątkowy. Uroczystość zapoczątkowała msza
w kościele Bożego Ciała w Siedlcach. Następnie uczniowie, Grono Pedagogicznie, zaproszeni goście oraz rodzice udali się do hali sportowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Po wystąpieniu pani dyrektor - Hanny Witkowskiej, nastąpiło wręczenie rodzicom listów gratulacyjnych - dokumentów potwierdzających przyznanie uczniom stypendiów Prezydenta Miasta Siedlec za I semestr roku szkolnego 2016-2017. Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników
i wręczenie nagród w konkursie wiedzy o Prymasie, oraz konkursie multimedialnym pt. "Biblioteka źródłem informacji o patronie szkoły", przygotowanym przez p. I. Pabich. Nagrody wręczyli: ks proboszcz Stanisław Wojteczuk, pani Dyrektor oraz były dyrektor p. Janusz Dudewicz. Po części oficjalnej uczestnicy akademii obejrzeli montaż poetycko - literacki dotyczący osoby Stefana Wyszyńskiego. Występy młodzieży uświetnił chór szkolny oraz zespół wokalno  - instrumentalny. Uroczystość przygotowały panie: E. Harasimiuk oraz E. Zwolińska. [Relację fotograficzną przygotował p. P. Bareja]