Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Święto szkoły

ŚWIĘTO SZKOŁY


akademia w PG 4 Siedlce27 maja był w naszym gimnazjum dniem szczególnym. Szkoła obchodziła swoje święto. Był to przede wszystkim dzień poświęcony osobie patrona placówki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Uroczystość rozpoczęła Masza Św. w kościele Bożego Ciała. Po nabożeństwie,   cała zgromadzona społeczność udała się do hali sportowej, gdzie miała miejsce akademia.

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły, p. Janusz Dudewicz. Przypomniał słuchaczom, jak do szło do wyboru  na patrona Prymasa Tysiąclecia. Przytoczył słowa autorstwa Stefana Wyszyńskiego, mające nadal aktualny wymiar.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród uczniom, którzy swoje wiadomości i akademia w Pg 4 Siedlce znajomość faktów z życia Kardynała mogli zaprezentować w różnych konkursach: literackim, plastycznym oraz multimedialnym.
Po części oficjalnej grono pedagogiczne, rodzice i młodzież wysłuchała lirycznego, poetyckiego montażu, uświetnionego występami chóru, pieśniami wykonanymi przez dziewczęta z zespołu wokalno – instrumentalnego oraz utworami instrumentalnymi na fortepian. Akademię przygotowały panie: E. Harasimiuk oraz E. Zwolińska. Opracowanie muzyczne p. D. Różański i p. M. Turkowski. Dekorację wykonali uczniowie z sekcji dekoracyjnej pod opieką p. P. Kozaka.
Występ młodzieży był na wysokim poziomie. Wyrazem uznania było podziękowanie Dyrekcji oraz gromkie brawa na zakończenie uroczystości. [Relcja zdjęciowa w galerii]

 

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m