Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Praca młodzieży naszego gimnazjum w wolotariacie na rzecz Domu Dziecka w Siedlcach

Praca młodzieży naszego gimnazjum w wolotariacie na rzecz Domu Dziecka w Siedlcach

Uczniowie PG 4 w domu dzieckaUczniowie klas I C, II A oraz III A w roku szkolnym 2014/2015 pod opieką p. Iwony Rozbickiej, p. Anety Gut oraz p. Małgorzaty Wojdyny uczestniczyli w programie edukacyjnym „Wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych dla dzieci z Domu Dziecka”. Młodzież przez cały rok chodziła do Domu Dziecka w Siedlcach i dzieliła się swoją wiedzą, umiejętnościami oraz własnymi zainteresowaniami w wychowankami tej instytucji.

Dodatkowo w kwietniu tego roku uczniowie klasy I C przygotowali i zaprezentowali tym dzieciom przedstawienie teatralne pt. „Wiosenna przygoda”, które miało na celu rozweselić i zintegrować wychowanków Domu Dziecka.

Chcąc rozwijać w młodzieży gimnazjalnej poczucie empatii oraz chęci niesienia pomocy p. Iwona Rozbicka wspólnie z p. Piotrem Kozakiem zorganizowała i przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem „Bądź dobry-pomagaj innym”, którego prace laureatów zostały zaprezentowane na dniach promocji szkoły dla klas szóstych.

Ponadto wszystkie te klasy uczestniczyły w akcji charytatywnej zorganizowanej przez wyżej wymienione opiekunki grupy charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Dziecka, zbierając w czerwcu 2015r. na terenie Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Siedlcach pieluchy, chusteczki higieniczne oraz chusteczki nawilżające.

Podsumowując wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę wolontariatu a w dowód uznania otrzymali oficjalne podziękowania od Dyrekcji Domu Dziecka „Dom pod Kasztanami” w Siedlcach.

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m