Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Dzień Języków Obcych

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

       26 listopada w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języków Obcych. 

dzień językówW całej szkole pojawiły się flagi innych krajów, anglo- i niemieckojęzyczne podpisy sal i innych obiektów, projekty edukacyjne, różne prace uczniów. Ponadto odbyły się dwa konkursy kulturoznawcze w języku niemieckim prowadzone przez p. Izabelę Wróbel oraz p. Monikę Bielecką, jak również konkurs kulturoznawczy o USA w języku angielskim zorganizowany przez p. Edytę Flanczewską i p. Joannę Nikoniuk. Zwycięzcami konkursu w języku niemieckim „Rozpoznaj kraje po ich konturach” zostali: Marcin Parzychowski kl.3f, Maciej Hardejewicz kl.3e, Marcin Kopański kl. 3b. Najlepsi w konkursie w języku niemieckim „Co wiesz o Niemczech” okazali się: Paulina Prokurat kl. 2e, Julia Zwolińska kl. 1d, Julia Biardzka kl. 3e.

Do etapu międzyszkolnego w konkursie „Wiedza o Stanach Zjednoczonych” zakwalifikowało się czworo uczniów: Michał Kopański kl. 3b, Oliwia Anusiewicz kl. 3f, Klaudia Gajowniczek kl. 3e i Jan Szymański kl. 2c, którzy zdobyli najwięcej punktów. Dzień uświetniły występy artystyczne gimnazjalistów. W konkursie karaoke przygotowanym przez p. Małgorzatę Makowiecką i p. Edytę Flanczewską uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, śpiewając utwory w języku angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Cała szkoła brała udział w głosowaniu i większością głosów zwyciężyły bezkonkurencyjne, żywiołowe i perfekcyjne dziewczyny: Klaudia Gajowniczek, Eliza Roguska, Ada Czaplicka, Natalia  Klimiuk, Wiktoria Wonschik, Jagoda Skolimowska z klasy 3e oraz Maja Orzyłowska z kl. 2a. Z uznaniem przyjęty został też dopracowany i miły dla ucha występ Zuzi Prokop z klasy 2d.
Z kolei spektakl w języku angielskim pt. „Ambition”, przygotowany przez p. Anetę Gut i p. Annę Purzycką oraz skecz w języku niemieckim pt. „Mein erster Arbeitstag”, przygotowany przez p. Monikę Bielecką, ujawniły talenty aktorskie i lingwistyczne naszych uczniów. W przedstawieniu dział wzięli: Filip Wawrecki kl. 1c, Julia Arct kl. 1a, Natalia Klimiuk i Wiktoria Wonschik kl. 3e, Wiktoria Szysz i Dominik Kozłowski kl. 2b, Marcin Parzychowski kl. 3f, Jagoda Sztylka i Julia Wierzejska kl. 3e, Paweł Rymuza kl. 3d- muzyka a Julia Kaszczyc i Klaudia Szewczak wykonały wspaniałe dekoracje do przedstawienia. W pierwszym skeczu, uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili swoje marzenia. Drugi ilustrował zabawną rozmowę między kelnerem i klientem.
Miłym akcentem była propozycja dla uczniów, aby w tym dniu założyli ubrania z napisami w języku obcym lub innymi elementami np. flagami czy budowlami z innych krajów. Pomysł spotkał się z szerokim przyjęciem i 26 listopada w szkole królowały stroje z elementami związanymi z innymi krajami. Trzeba przyznać, że Dzień Języków Obcych był bardzo wesoły i ciekawy. Wiele dowiedzieliśmy się na temat krajów, których język i kulturę poznajemy podczas zajęć w szkole. Było głośno i kolorowo a humory dopisały wszystkim pasjonatom nauki języków obcych. 

Zapraszamy do [Galerii]

 

 


Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m