Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Tydzień Konstytucyjny w naszej szkole

Tydzień Konstytucyjny w naszej szkole

     W całej Polsce w dniach 17-23 października 2016 r. odbywała się 2 edycja Tygodnia Konstytucyjnego. Honorowy  patronat nad akcją objął  Rzecznik Praw Obywatelskich. W ramach projektu prawnicy przeprowadzali lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli i działalności Trybunału Konstytucyjnego.
Nasza szkoła przystąpiła do tego wydarzenia. 16  października p. Mateusz Rymuza przygotował warsztaty podczas których promował świadomość prawną i obywatelską, a także zachęcał młodzież do większego zainteresowania sprawami publicznymi. Zajęcia przeprowadził z uczniami klasy 2 B. Uczniowie mieli możliwość tworzenia własnych konstytucji, a prowadzący w przystępny i interesujący sposób pokazał, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego człowieka. [Obejrzyj galerię zdjęciową]

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m