Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Dzień Języków Obcych- relacja

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     23.11.2016 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który miał na celu aktywizowanie uczniów i motywowanie ich do dalszej nauki języków oraz poznawania kultury innych krajów. Został on przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli języków obcych i uczniów naszej szkoły.
Tego dnia nasza szkoła była wyjątkowo kolorowa i głośna. Korytarze szkolne zostały udekorowane różnorodnymi elementami nawiązującymi do nauki języków obcych. Pojawiły się ekspozycje z ciekawymi pracami uczniów w języku angielskim i niemieckim, które poświęcone były różnym tematom np. charakterystyka-profile krajów, false friends, British English-American English, English/Polish phrases, charakterystyczne budowle z innych krajów jak również podpisy sal i obiektów w języku angielskim i niemieckim oraz flagi innych krajów.
   Uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć dwa przedstawienia- Kopciuszek w języku niemieckim w wykonaniu uczniów kl.3c i 2b oraz Opowieść Wigilijną, w wykonaniu uczniów kl. 3e i 3c.
Ponadto uczniowie obejrzeli konkurs piosenki karaoke, w którym siedmiu wykonawców z kl.2b, 2c, 3c zaprezentowało utwory w języku obcym. Zwycięzcą, wyłonionym w głosowaniu publiczności były uczennice kl. 2b Marta Berczyńska, Ula Troć, Dominika Lemieszek, które wykonały utwór Fatima.
   Społeczność szkoły mogła również w sposób bardziej czynny uczestniczyć w obchodzeniu Dnia Języków Obcych. Uczniowie brali udział w ciekawych konkursach, np Co wiesz o Austrii?, Rozpoznaj osoby z krajów anglo- i niemieckojęzycznych, konkurs nt. idiomów angielskich oraz dyktandach w języku angielskim i niemieckim.

W konkursie pt. "Co wiesz o Austrii?" pierwsze miejsce zdobyła Julia Zwolińska z kl. 3D, drugie miejsce Klaudia Kiersztyn z kl 2C, trzecie miejsce - Paulina Aftyka z kl. 2C.

Zorganizowany został również konkurs pod tytułem You are what you wear-Jesteś tym, co nosisz (parafraza You are what you eat- jesteś tym, co jesz)- na najbardziej pozytywny przekaz- napis w języku angielskim znajdujący się na t-shirtach i bluzach. Zwyciężyła Patrycja Paczóska z kl. 2a za najbardziej pozytywny napis Chase Catch  Hold your Dreams- Goń (Łap Trzymaj swoje marzenia).
   Uczniowie z radością przyjęli informację, iż tego dnia uczniowie, którzy byli ubrani w bluzy lub bluzki z napisami w języku obcym, flagami lub zagranicznymi budowlami, byli zwolnieni z kartkówek i odpowiedzi ustnych.
Dużo się działo tego dnia w naszej szkole, było kolorowo, gwarnie i wesoło.
Uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne, artystyczne i lingwistyczne a także wiedzę kulturoznawczą.
Mamy nadzieję, że akcent, który tego dnia został położony na naukę języków obcych, zaowocuje wśród uczniów!

[Zapraszamy do fotoreportażu]

 

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m